banner2

Dolar ve altından daha fazla kazandırdı! Bu yatırımı yapan şimdi bayram ediyor

Altın, dolar, euro ve gümüş popüler son dönemde popüleritesini kaybetti. Bazı ekonomistler arsaya yatırımın mantıklı olacağı görüşünü savunuyor. Son dönemde arsalara olan rağbet ise bu tezi savunur nitelikte...

Ekonomi 18.08.2022, 15:03
Abone ol
Dolar ve altından daha fazla kazandırdı! Bu yatırımı yapan şimdi bayram ediyor

Altın ve dolarda spekülatif hamleler son birkaç yıldır bir hayli artmış durumda. İnsanlar bu durumdan dolayı farklı yatırım araçlarına yöneldi.

BAZI EKONOMİSTLER MALA YATIRIM YAPILMASI KONUSUNDA UYARIYOR

Kimi ekonomistler enflasyondan korunmak amacıyla yatırım araçlarına yönelme konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Bazı ekonomistler ise mala yatırım yapılması noktasında uyarıyor.

İşte bu tavsiyeyi dikkate alan vatandaşlar arsa satın alımına yoğun ilgi göstermeye başladı.

BÖLGEDEKİ EMLAK SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRDI

Çanakkale Boğazı'nın ilk, Marmara Bölgesi'nin beşinci asma köprüsü olan ve Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun bir parçası olarak hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü, başta arsa olmak üzere bölgedeki emlak sektörünü canlandırdı. 2 bin 23 metre orta açıklık uzunluğu ile Japonya'daki Akashi Kaiky Köprüsü'nü geçerek dünyanın en uzun orta açıklığına sahip asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Avrupa ile Asya kıtalarını karayolundan birleştirmesi, yatırımcılar için fırsat oldu. Büyük sermaye sahiplerinin yanı sıra, birikimlerini değerlendirmek isteyen küçük yatırımcının Çanakkale ve çevresine büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Kılıç, uzun vadede döviz veya altın yerine arsaya yatırım yapanların kazançlı çıktığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!