'Dolar 22 TL olacak' demişti... Bizi batırdın Selçuk Geçer!

"Dolar kaç lira olacak?" sorularına sosyal medya hesabından verdiği cevaplarla gündeme oturan 'ekonomi kahini' Selçuk Geçer, artık yazdıklarıyla dalga konusu haline geldi. Geçer'in dolar yorumlarına vatandaşlar sert tepki gösteriyor.

Ekonomi 07.05.2022, 19:37
'Dolar 22 TL olacak' demişti... Bizi batırdın Selçuk Geçer!

Ekonomik konularda kahinliğe soyunan ve geleceğe ilişkin sergilediği olumsuz tabloyla kendisine geniş bir takipçi kitlesi edinen Selçuk Geçer tahminlerinde çuvallamaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda dolar/TR paritesi hakkında uçuk yorumlarıyla tepki çeken 'ekonomi kahini' Geçer, 1 Amerikan Doları'nın 25 Türk Lirası olacağını iddia etmiş ancak Aralık 2021'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ekonomik programla hayal kırıklığına uğramıştı. 

DOLAR 15'LERDE, GEÇER YİNE PİYASADA

Türk Lirası'nın ABD Doları karşısında değer kazanmasını görerek adeta çılgına dönen Geçer, bir gecede 18 liradan 13 liraya düşen doların 15'lerde uzun süre tutunması ve sonrasında Amerikan Merkez Bankası'nın faizleri 50 baz puan artırmasıyla yeniden piyasaya çıktı. 

Şubat ayındaki açıklamasında "Bir geceyarısı dolar 20 TL'nin üzerine çıkacak" diyen ancak aradan geçen 4 ay boyunca nal toplayan Geçer, kendisinden korku pompalamasını isteyen takipçilerini tatmin etmek için bu kez "Dolar 22 kaçınılmaz, dolar 17 her an" diye yazdı. 

15'DEN 25'E ONDA HER YOL VAR

Sosyal medya hesabında 15 TL'den 25 TL'ye kadar neredeyse bütün rakamları yazarak "Nasıl olsa biri tutacak" taktiğine sarılan uyanık kahin Geçer, tek mesajda hem 22'yi hem de 17'yi dile getirmekten çekinmedi. Geçer'in kendine has dolar hesabını nasıl yaptığı bilinmiyor. 

Müzmin muhalif kitle tarafından ilgiyle takip edilen Geçer'e bazı vatandaşların tepkisi ise evlere şenlik. Doların 22 TL olacağına ilişkin son mesajının altına yorum yazan bir vatandaş şu ifadeleri kullandı:

'UYANIK KAHİN'E TEPKİLER GIRLA 

"Ula Selçuk, millet senin yüzünden mahvoldu, hâlâ utanman yok! Yazıklar olsun, Sayın @tcbestepe, Sayın @hmbakanligi bu adam hakkında gerekli işlemleri yapacak mısınız?"

Başka bir vatandaş ise Selçuk Geçer'in yatırım tavsiyesiyle 18 liradan dolar alanların mağduriyetine şöyle dikkat çekti:

"Sana güvenip servetini 18 liradan dolara basanlar şimdi Sultanahmed'de saat satıyor."

Geçer'e tepki gösteren kullanıcılardan biri de "Kaç aydır rakam veriyorsunuz yapmayın insanlar yatırım yapıyor, ülkede arka kapı hareketleri oluyor yapmayın" diyerek feryat etti. 

Artık dalga konusu olmaya başlayan uyanık kahin Selçuk Geçer'in bir sonraki dolar 'tahmin'inin ne olacağı merak konusu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!