banner2

Dolar 20 TL mi olacak? Selçuk Geçer'den kan donduran açıklama: İlk kez tarih verdi

Dolar kuru ile alakalı olarak ekonomist Selçuk Geçer'den yeni fiyat analizi geldi. Selçuk Geçer'e göre dolar kuru kaç TL olacak? İşte Selçuk Geçer son dakika dolar yorumu ve analizi...

Ekonomi 04.01.2022, 16:45
Abone ol
Dolar 20 TL mi olacak? Selçuk Geçer'den kan donduran açıklama: İlk kez tarih verdi

2022 yılının ekonomik beklentilerine dair ünlü ekonomist Selçuk Geçer tarafından yeni bir analist yapıldı. Selçuk Geçer, sadece Türkiye'de değil 2022 yılında tüm dünyada çok zorlu bir süreç yaşanacağını söyledi. Türkiye ekonomisinde meydana gelebilecek gelişmeleri yorumlayan Selçuk Geçer, dolar kuruna ilişkin de yeni bir tahminde bulundu. Dolar kuru tahminini ucu açık bir şekilde duyuran Selçuk Geçer kurda düşüşe ihtimal vermediğini söyledi.

2022 YILI ÇOK ZOR GEÇECEK!

2022 yılında oldukça zor günlerin yaşanacağına işaret eden Selçuk Geçer, "Dünya ekonomisinde enteresan dalgalanmalar var. Dünyada enflasyon yükseliyor ve yükselmeye de devam edecek. ABD'de yüzyılın en yüksek enflasyonlarından birisi oldu ve artmaya da devam edecek. Avrupa tarafında faiz artırımı hazırlıkları var. Arka arkaya şahin açıklamalar gelmeye devam edecek. 2022 yılı oldukça zor bir yıl olacak. Gıda fiyatları son 20 yılın zirvesi çıktı. Enflasyonun 2022 ortalarına kadar düşme ihtimali yok ve merkez bankaları faiz artırımlarına başlamak zorundalar. Bu faiz artırımları gelişmekte olan ülkelerden hızlı bir şekilde para çıkışlarına neden olacak." dedi.

DÖVİZDE YÜKSELİŞ EĞİLİMİ DEVAM EDECEK TAHMİNİ!

Türkiye gibi ülkelerden para çıkışlarının olmasının çok büyük ekonomik sorunları beraberinde getireceğini belirten Selçuk geçer, "Türkiye gibi ülkelerden para çıkışları çok büyük bir sorun olacaktır. Dövize zaten ihtiyacın var ve ekonomiye girmiş yabancı yatırımcının parası hızlı bir şekilde çıkmaya başlıyor. Senin dolara olan ihtiyacın çok daha fazla artacak. Dolayısıyla dövizde yükseliş eğilimi devam edecek." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!