Yandex Metrica

CHP'li Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon abone iddiası yalan çıktı! Bakan Dönmez: Elektriği kesik abone sayısı 197 bin

CHP'li Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon abone iddiası yalan çıktı! Bakan Dönmez: Elektriği kesik abone sayısı 197 bin

Muhalefetin elektrik iddiası kara propaganda çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, meskende elektriği kesik abone sayısının 197 bin olduğunu duyurdu. CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de 4 milyon meskenin elektriğinin kesik olduğuna yönelik iddiası yalan çıktı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:10

Bakan Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de 4 milyon meskenin elektriğinin kesik olduğuna yönelik iddiasının doğru olmadığını belirterek, "Bu kadar yaygın bir kesinti olsa çok daha fazla gündemde kalırdı. Şu anda 278 bin civarında abonenin elektriği kesik. Bunun 197 bini mesken abonesi." ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Anadolu Soruyor TV Programı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden Haziran ayı enflasyon tahmini... Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden... Haberi Görüntüle

BAKAN DÖNMEZ: BEN DE ÖDEMESEM ELEKTRİĞİM KESİLİR

Kılıçdaroğlu'nun elektrik fiyatlarını protesto etmek için faturasını ödemeyeceğini söylediğini hatırlatan Dönmez, "Ben de ödemesem evimin elektriği kesilir. 3 ay boyunca her ay otomatik olarak ikaz, ihtar yapıldı. Dün itibarıyla da elektrik kesildi. Bunu bir şova dönüştürme gayreti görüyoruz." dedi.

Bu konuda duygu istismarını doğru bulmadıklarını kaydeden Dönmez, "Bilinçli, isteyerek karanlığı tercih edenlerin gelecekte milletine, memleketine nasıl aydınlık günler vadedeceği sorusu aklımıza gelmiyor değil." değerlendirmesinde bulundu.

Emekliye lokum gibi zam! Enflasyon rakamları açıklandı: 2024 Temmuz ara zammı belli oldu! Emekliye lokum gibi zam! Enflasyon rakamları açıklandı: 2024 Temmuz ara... Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU'NUN ELEKTRİK FİYASKOSU

Dönmez, Türkiye'de 39 milyona yakın mesken abonesi bulunduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun 4 milyonunun elektriğinin kesik olduğuna yönelik iddialarının doğru olmadığını belirterek, "Bu kadar yaygın bir kesinti olsa çok daha fazla gündemde kalırdı. Şu anda 278 bin civarında abonenin elektriği kesik. Bunun 197 bini mesken abonesi. Bu elektrik kesintilerinin toplam abone sayısına oranı yüzde 0,6." diye konuştu.

Ödeme güçlüğü çeken vatandaşlar için yaklaşık 3-4 yıl önce bir program başlatıldığını vurgulayan Dönmez, "2 milyon 140 bin hanenin 150 kilovatsaate kadar tüketimlerini devlet karşılıyor. Bu da 1,5-2 milyar lira civarında bir rakam." dedi.

Akaryakıta 5 liralık zam! Benzin, motorin ve LPG fiyatları uçtu! ÖTV zammı cepleri yakmaya hazır Akaryakıta 5 liralık zam! Benzin, motorin ve LPG fiyatları uçtu!... Haberi Görüntüle

DÖRDÜNCÜ SONDAJ GEMİSİ DOĞAL GAZ İÇİN GELİYOR

Bakan Dönmez, küresel piyasalarda enerji talebinin arttığını ve buna paralel tüm dünyada enerji fiyatlarında yükseliş gözlemlendiğini belirtti.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Avrupa'da ortaya çıkan enerji krizinin etkilerine değinen Dönmez, Rusya ile temaslarda bir sıkıntı yaşanmadığını ve Türkiye'nin enerjide kaynak çeşitliliğine sahip olduğunu ifade etti.

Dönmez, Türkiye'nin denizlerdeki çalışmalarını 3 sondaj ve 2 sismik gemisiyle sürdürdüğünü işaret ederek, "Fatih gemimiz sondaj yapıyor, Kanuni kuyu içinde test ve ekipmanların yerleştirilmesini yapıyor. Yavuz da kuyu başı işleri yapacak. Bir taraftan borular döşenecek. Tedarik sözleşmeleri yapıldı. Kuyu başı vana takımı geldi ve ilkini yerleştirdik. Mayıs ortasında dördüncü sondaj gemimiz filoya katılmış olacak." sözlerini kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading