banner2

BU ŞEHİRLERDE TOKİ EVLERİ ÇOK UYGUN: 2+1, 3+1 konutlar 4 bin taksitle! İşte en uygun TOKİ konutlarının olduğu o iller

Ev fiyatları astronomik artışlarla Türkiye'nin hemen hemen her yerinde 1 milyon liranın üzerine çıkarken vatandaşlar yeni ev almanın yollarını araştırıyor.

Ekonomi 31.05.2023, 23:13 31.05.2023, 23:43
Abone ol
BU ŞEHİRLERDE TOKİ EVLERİ ÇOK UYGUN: 2+1, 3+1 konutlar 4 bin taksitle! İşte en uygun TOKİ konutlarının olduğu o iller

Konut alımı, son zamanlarda giderek zorlaşıyor. Türkiye'de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleler kısmında yeni daireler için ihaleler yer alıyor. Buna göre ise gelen açıklamalarda 31 ilde 14 binden fazla konut yapılacağına dikkat çekilirken birçok şehirde de yapılacak olan bu kampanyalar için de ihaleler yapılacak. İşte yeni yapılacak konutlara dair gelişmeler... 

1+1, 2+1 VE 3+1 EVLER

TOKİ tarafından gelen açıklamalar da 31 il için 1+1 2+1 ve 3+1 daireler yapılacağı açıklandı. Bu evlerin de toplamı ise 14 bin 507 olarak açıklanırken konut kampanyası için de adaylarda aranan şartlar resmen açıklandı. İşte buna göre şartlar:

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

18 yaşını aşmış olması.

İŞTE PİYANGO VURAN O İLLER

TOKİ tarafından aşağıda listede yer alan illere konut yapılacak:

Kocaeli

Adana

İstanbul

İzmir

Mersin

Denizli

Artvin

Afyon

Çankırı

Aydın

Muğla

Bilecik

Niğde

Aksaray

Trabzon

Uşak

Ordu

Nevşehir

Bursa

Erzincan

Çankırı

Edirne

Düzce

Ankara

Hatay

Kastamonu

Sivas

Çorum

Giresun

Karaman

Elazığ

İŞTE İLANLAR

TOKİ TAKSİT ÖDEME TABLOSU

TOKİ tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ise başlangıç taksitlerinin 2 bin 331 TL ila 3 bin 407 TL arasında olması görüşülüyor.

Geçen sene üstteki tablo geçerli olurken bu yıl ise taksitlerin 4 bin 400 TL'den başlayarak 6 bin 100 TL'ye kadar ilerlemesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!