banner2

Bu arabalar Türkiye'ye geliyor! Tam 7 model: Fiyatları bile belli oldu

Sıfır otomobil alımında ÖTV düzenlemesi ve döviz kurlarındaki düşüşte bile indirime gitmeyen araç firmaları, vatandaşı çeşitli alternatiflere yönlendirdi. Bunlardan biri de uygun fiyatla çıkmaya hazırlanan Türkiye piyasasına yeni girmeye hazırlanan otomobil markaları. İşte o araçlar...

Ekonomi 11.02.2022, 13:02
Abone ol
Bu arabalar Türkiye'ye geliyor! Tam 7 model: Fiyatları bile belli oldu

Çip krizi ve arz talepte yaşanan dengesizlikler sebebiyle 300 bin TL altına sıfır otomobil kalmadı. 

Sıfır otomobil piyasasında ortaya çıkan bu tablo sonrası kimi markalar farklı bölgeler için ürettikleri arabaları Türkiye piyasasına sokmaya karar verdiklerini açıkladı. 

HYUNDAİ SANTRO

Türkiye'ye ucuz otomobille girme düşüncesini açıklayan ilk marka Hyundai oldu. Hindistan'a özel üretilen Santro adlı marka, 1.1 motora sahip olarak piyasaya girecek. 

Hindistan'da 87 bin TL'ye satılan Santro Türkiye'de vergiler dahil 150-160 bin TL bandında satışa çıkacak. 

TATA TİAGO

Asya pazarında önemli bir yer kaplayan Tata ise Tiago adlı modelini Türkiye'ye getirecek. 1.2 motorluk hacme sahip araç 72 beygir üretirken Hindistan'da 95 bin TL'ye satılıyor. Türkiye'de ise vergiler dahil 177 bin TL'ye çıkması bekleniyor. 

VOLKSWAGEN GOL 

Volkswagen ise Latin Amerika'da en çok satılan otomobillerinden biri olan Gol modelini Türkiye'ye getirecek. 

Polo'dan daha küçük olan Gol'ün Türkiye'de 180 bin TL'ye çıkması bekleniyor. 

CHANGLİ J10

Çinli otomobil firması Changli'de 3 kişilik elektrikli modeli J10'u Türkiye piyasasına sokmaya hazırlanıyor. J10'un 20 bin TL'ye piyasaya girmesi bekleniyor. 

Saatte 35 kilometre hıza ulaşacak araç 3 kişilik olacak şekilde tasarlandı. 

RENAULT KWİD

Renault, Kwid modelinin pazar ağına Türkiye'yi de dahil ediyor. 50 beygirlik güce sahip araç, Hindistan'da 70 bin TL'ye satışa sunuluyor. 

DACİA SPRİNG

Dacia Spring ise Türkiye pazarına girmeye hazır. 300 km menzile sahip araç Fransa'da 16 bin 900 euro'dan satışa sunuluyor. 

CİTROEN AMİ

Tasarımıyla ezber bozan Citrone Ami ise Türkiye'ye getirildi. 50 kilometre hıza ulaşabilen Ami 70 kilometre menzile sahip olacak. 

Ami, Fransa'da 6 bin euroya satışa sunuluyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!