Bakan Nebati iki önemli sektör temsilcileriyle görüşecek! Enflasyonla mücadele devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete' programı kapsamında yarın konut ve temizlik sektörü temsilcileri ile İstanbul'da toplantı yapacak.

Ekonomi 15.05.2022, 14:20 15.05.2022, 15:13
Abone ol
Bakan Nebati iki önemli sektör temsilcileriyle görüşecek! Enflasyonla mücadele devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde 'Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete' programı kapsamında yarın konut ve temizlik sektörü temsilcileri ile ayrı ayrı toplantılar yapacak. 

BİRÇOK SEKTÖRLE GÖRÜŞME YAPTI 

Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında hafta içinde gıdadan hazır giyime, mobilya ve beyaz eşyadan küçük ev aletlerine, çimentodan seramik ve yapı malzemeleri sektörlerine kadar farklı alanlardan temsilcilerle toplantı düzenlemişti. 

FİYATLARIN SEBEPSİZ ARTIŞINA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK

Tüm paydaşlarla uyum için enflasyonla mücadeleye devam edeceklerini belirten Nebati, "Her platformda ifade ettiğimiz gibi fiyatların sebepsizce artışına müsamaha göstermeyecek, ihtiyaç halinde farklı enstrümanları etkin bir şekilde devreye alarak enflasyonla mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz." sözlerine yer verdi. 

FİRMALAR İLE EŞGÜDÜMLÜ OLARAK ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

Diğer yandan firmalar arasında eş güdümlü olmaya devam edeceklerini belirten Nebati, Tüm küresel olumsuzluklara rağmen, toplumumuzun her kesimini korumak için firmalarımız ile eş güdüm içerisinde olmaya devam edeceğiz. Ekonomik istikrarımızı daim kılmak ve milletimizi enflasyon baskısı altında ezdirmemek için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız." ifadelerini kullanmıştı.

52 STK NEBATİ'NİN ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMINA DESTEK VERDİ 

TOBB, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) de aralarında bulunduğu 52 sivil toplum kuruluşu, Nebati'nin enflasyonla mücadele çağrısına gazetelere verdikleri ilanla desteklerini bildirmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!