banner2

AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması! 'Kamuoyu ile paylaşacaktır...'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu canlı yayında EYT ve 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu ayrıca 'asgari ücrete ek zam gelecek mi?' sorusuna da yanıtladı.

Ekonomi 08.06.2022, 12:01
Abone ol
AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması! 'Kamuoyu ile paylaşacaktır...'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. 

UZUN ÇALIŞMALARLA SON HALİNE GELDİ

Sarıeroğlu, "Tüm Türkiye’de 5 milyon 300 bin kişiyi ilgilendiren çalışma sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. 2018 yılında ilk önce polislerle başlayan sonra din görevlileri, sağlık görevlileri diye 4 meslek grubuyla genişletilerek ifade edilen bir düzenlemeydi. Uzun çalışmalarla son haline geldi. Kabine toplantısının ardından müjde olarak açıklandı" ifadelerini kullandı.

TEMMUZ AYINDA HESAPLAMALAR BAŞTAN YAPILACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu satırbaşları:

Şimdi biliyorsunuz temmuz ayında toplu sözleşmemiz yapıldığı zaman ilk 6 ay için yüzde 5 ikinci altı ay için yüzde 7 oranın artışımız ve üzerinde enflasyon farkı verilecekti. Temmuz ayında bu hesaplamalar baştan yapılacak. Aralık sonunda tekrar yapıldığı taktirde muhakkak artışlar olacak.

Bu süreç daha çok emekli maaşlarını ve tazminatlarını etkileyen bir süreç ama maaşlara da yansıması olacak.

İŞÇİ EMEKLİLERİ İÇİN HERHANGİ BİR ADIM ATILACAK MI?

İstişare, ortak akıl, birlikte çalışma AK Parti’nin başarı hikayesinin merkezinde olan husustur. Önümüzdeki dönemlerde gerekli değerlendirmeler Kabine tarafından yapılacaktır.

ASGARİ ÜCRETE DÜZENLEME GELİR Mİ?

Bu konu yasal düzenleme ile belirlenmiş hususlar, nasıl toplanacağı belirlenmiş. Bu konuyla alakalı değişik bir durum olursa Çalışma Bakanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılır. Ağzımızdan çıkacak herhangi bir yanlış kelime birçok kişiyi beklentiye sokabilir. Doğru bilgilendirmenin esas olduğuna inandığım için bu konuda çalışma yapan kişi Çalışma Bakanımız bu konuyla ilgili bir ilerleme olduğu taktirde onun tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır diye düşünüyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!