banner2

Putin'le Paşinyan Soçi'de bir araya geldi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi'de ikili görüşme gerçekleştirdi. Paşinyan, yaptığı açıklamada ''Çatışma onlarca yıldır devam ediyor. Ve bir şekilde bitmesi gerekiyor. Bunun için siyasi iradeye sahip olduğunuzu biliyorum. Bu nedenle çabanızı destekliyorum. Rusya'nın sunduğu temel ilkeler taslağı bizim için makuldür" ifadelerini kullandı.

Dünya 31.10.2022, 16:17
Abone ol
Putin'le Paşinyan Soçi'de bir araya geldi

Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşması sağlanması için Rusya'nın Soçi kentinde yapılması planlanan üçlü zirve öncesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ikili görüşmede bir araya geldi.

PAŞİNYAN: BİR ŞEKİLDE BİTMESİ GEREKİYOR

Paşinyan, Putin'e hitap ederken Azerbaycan ile süren anlaşmazlıkların giderilmesi gerektiğini söyleyerek, "Çatışma onlarca yıldır devam ediyor. Ve bir şekilde bitmesi gerekiyor. Bunun için siyasi iradeye sahip olduğunuzu biliyorum. Bu nedenle çabanızı destekliyorum. Rusya'nın sunduğu temel ilkeler taslağı bizim için makuldür" ifadelerini kullandı.

PUTİN: İLERLEME KAYDEDEBİLECEĞİMİZİ UMUYORUM

Putin ise son olarak Kazakistan'da bir araya geldiklerini hatırlatarak bu zirvenin Soçi'de yapılması konusunda Aliyev ve Paşinyan ile mutabık kaldıklarını ifade ederken şu cümleleri sarf etti; ''Karabağ sorununu bir an önce sona erdirmek gerekiyor; Ermenistan Başbakanı'nın bu yöndeki iradesini biliyorum. En önemli şey Karabağ'da barış ve istikrarın sağlanması, bunun çözümünde ilerleme kaydedebileceğimizi umuyoruz.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!