İsrail polisi öldürdüğü El Cezire muhabirinin cenazesine saldırdı!

İsrail polisi, işgal altında bulunan Batı Şeria'da öldürülen El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile'nin bugün cenaze töreni düzenlendi. Tören öncesinde İsrail askerleri Ebu Akile'nin cenazesine saldırarak omuzlarda taşınmasına izin vermedi.

Dünya 13.05.2022, 15:28 13.05.2022, 15:48
Abone ol

İşgalci İsrail askerleri öldürdükleri El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile'nin cenazesine de saldırdı. 

İsrail polisi defnedilmek üzere omuzlarda taşınarak götürülen Ebu Akile'nin cenazesine saldırarak Filistinlilere cop, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti. 

HASTANEYE GİDEN YOLLAR KAPATILDI 

Yüzlerce gazeteci ve aktivist Ebu Akile'nin cenazesinin bulunduğu Saint Joseph Fransız Hastanesinde sabahın erken saatlerinde toplanmıştı. İsrail polisi çevreden hastaneye giden yolları kapatarak Filistinlilerin bu yollara ulaşmasını engelledi. 

POLİS AKİLE'NİN NAAŞINI HEDEF ALDI 

Ebu Akile'nin naaşının morgdan çıkarılması sonrası İsrail polisi hastane kapısına geldi. İsrail polisi, cenazenin yürüyerek taşınmasına müsaade etmedi. Cenazeye katılanlar, Ebu Akile'nin tabutunu hastane kapısına taşırken İsrail polisi cenaze törenine katılanlara saldırdı. 

İSRAİL ASKERLERİ CENAZEYE KATILANLARA SALDIRDI 

Filistinli gazetecinin tabutu omuzlarda ve onlarca Filistin bayrağı ile taşınırken aralarında atlı polislerinde olduğu İsrailli işgalciler cenazeye katılanlara cop, ses bombası ve plastik mermi ile saldırdı. 

OMUZLARDA TAŞINMASINA İZİN VERMEDİLER

Ebu Akile'nin naaşı İsrail polisinin saldırısı yüzünden morga geri götürüldü. Polis morg kapısı önünde bir süre bekledikten sonra tabut cenaze arabasına koyuldu. 

FİLİSTİNLERE CENAZEYE YAKLAŞMASINA İZİN VERİLMİYOR

İsrail polisi, cenaze aracının çevresinde güvenlik kordonu oluşturarak tabutla beraber yürümek isteyenlerin yaklaşmasına müsaade etmiyor.

Ebu Akile'nin cesedini taşıyan bir cenaze arabası, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Meryem Ana'nın Müjdesi Katedrali'ne getirildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!