banner2

BM'de Erdoğan'ın gösterdiği fotoğraflar, Yunanistan'ı huzursuz etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu'ndaki tarihi açıklamaları Yunanistan’ı rahatsız etti. Erdoğan'ın BM kürsüsünden gösterdiği fotoğraf en çok Yunan tarafını huzursuz ederken açıklamaları ise ses getirdi. Erdoğan’ın Ege'de Yunanistan'ın geri itmesi sonucu hayatını kaybeden 2 çocuğun fotoğrafını gösterince salondakiler buz kesti, Yunanistan tarafı da fotoğrafta karşısında ne yapacağını şaşırdı.

Dünya 20.09.2022, 21:42 20.09.2022, 23:45
Abone ol
BM'de Erdoğan'ın gösterdiği fotoğraflar, Yunanistan'ı huzursuz etti

Birleşmiş Milletler kürsüsünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyaya seslenerek Yunanistan'ın geçtiğimiz günlerde Türkiye karasularına geri iterek ölümüne neden olduğu çocuklarla ilgili ses getirecek açıklamalar yaptı.

“YUNANİSTAN EGE'Yİ BİR MÜLTECİ MEZARLIĞINA ÇEVİRMEKTEDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak biz yeni Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vurmasın diye çırpınırken Yunanistan Ege'yi bir mülteci mezarlığına çevirmektedir." dedi.

YUNANİSTAN’A DUR DENMELİ

Avrupa'nın, BM'nin kurumlarının bu acımasızlıklara artık bir dur demesinin vakti çoktan gelmiştir diyen Erdoğan, "Geçen hafta 9 haftalık Asım bebek ve 4 yaşında Abdulvahab Yunan güvenlik güçlerinin botlarını batırması sonucu vefat etmiştir." ifadelerini kullandı.

"MÜLTECİ KRİZİ BÖYLE ÇÖZÜLMEZ"

Mülteci krizi, daha iyi bir gelecek aramak için yola çıkan masumları botlarını batırıp ölüme terk etmekle, toplama kamplarına doldurmakla çözülemez diyen konuşan Erdoğan, "Terör örgütleri ve zalim rejimler yerine ülkemizle iş birliği yaparak bölgenin güvenliği ve refahına katkıda bulunmak isteyecek herkesle çalışmaya hazırız." açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Muğla açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 73 düzensiz göçmen kurtarıldı, 2'si bebek, 3'ü çocuk ve biri kadın olmak üzere 6 göçmenin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!