Yandex Metrica

Bu resmen savaş ilanı: Putin'in evine el koydular...

Bu resmen savaş ilanı: Putin'in evine el koydular...

Fransa medyasında yer alan habere göre Vladimir Putin'in eski eşine ait Bask Bölgesi'ndeki bir villa ve Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'un eski eşine ait Paris'teki bir daireye Fransa savcılığı tarafından Aralık 2023'te el konulduğu öğrenildi.

Dünya

19.05.2024, 00:19

Fransa merkezli Le Monde'nin aktardığı bilgiye göre, savaşı Avrupa'ya taşıyan Vladimir Putin'e karşı yürütülen yargı ve yaptırım mücadelesi devam ediyor. 

İsrail Büyükelçiliği yakınında silah sesleri: Çok sayıda polis ekibi bölgede İsrail Büyükelçiliği yakınında silah sesleri: Çok sayıda polis ekibi bölgede Haberi Görüntüle

FRANSA PUTİN'İN EVİNE EL KOYDULAR

Le Monde'ye açıklamalarda bulunan Paris savcılığı, "Adli makamlar iki mülke daha el konulmasına karar verdi. Bu mülkler bugüne kadar el konulan en lüks mülkler olmamakla birlikte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in doğrudan çevresiyle bağlantılı olmaları nedeniyle sembolik önem taşıyor" denildi.

Söz konusu mülklerden birinin 24 Şubat 2022'de Ukrayna'nın işgalinin başlamasından iki gün sonra "Putin'i s***", "Ukrayna'ya zafer!" ve "Putin mafyası" gibi Putin karşıtı sloganlarla grafitilen Bask bölgesindeki Anglet'te bulunan "Villa Souzanna"nın olduğu belirtildi.

Refah'a operasyon yapılacak mı? Kritik ziyaret öncesi olay iddia: ABD ve İsrail anlaştı Refah'a operasyon yapılacak mı? Kritik ziyaret öncesi olay iddia: ABD... Haberi Görüntüle

ESKİ EŞE KARA PARA AKLAMA DAVASI

El konulan mükler arasında 1983-2013 yılları arasında Rusya Devlet Başkanı'nın eşi olan Lyudmila Putina'nın mülkü olarak tanımlanan Dunes plajına 300 metre mesafedeki Art Deco tarzı villa olduğu bildirildi. Villa resmi olarak Artur Ocheretny tarafından kontrol edilen bir emlak şirketine ait.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski eşi olan Putina, 2015'ten beri Artur Ocheretny ile evli. Ocheretny, Bask'taki mülkü 2013 yılında 5,4 milyon Avro karşılığında satın aldı ancak yenileme çalışmaları için 3,5 milyon Avro daha ödedi.

Fransa Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi'nin 2017 yılında yayınladığı bir soruşturmada "Ocheretny'nin geçmişinde böylesine önemli bir gayrimenkule nasıl sahip olabildiğini açıklayan hiçbir şey yok" diye yazdı.

ATACMS füzeleri Belbek havaalanında geceyi aydınlattı: 30'a yakın Rus savaş uçağı tahrip edildi ATACMS füzeleri Belbek havaalanında geceyi aydınlattı: 30'a yakın Rus savaş... Haberi Görüntüle

PUTİN'İN ESKİ KARISI PUTİNA KİMDİR?

1958 yılında Rusya'da dünyaya gelen Ludmila Aleksandrovna Putina 1983 ile 2013 yılları arası Rus Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile evli kaldı. Eski fist lady 1986 yılında Lyudmila, Leningrad Devlet Üniversitesi Filoloji Bölümü'nün İspanyolca ve filoloji dalından mezun oldu.

Vladimir'in siyasi iktidara yükselmesinden sonra Lyudmila, Rus siyasi sahnesinde düşük bir profil sergiledi ve protokolün gerektirdiği durumlar dışında genel olarak dikkat çekmekten kaçındı ve kamusal hayattaki rolünü kocası hakkında destekleyici ifadelerle sınırladı.

Putin'in düğününden bir kare.jpg

6 Haziran 2013 tarihinde, Lyudmila Shkrebneva ve Vladimir Putin, karşılıklı bir karara dayanarak evliliklerinin sona erdiğini açıkça ilan ettiler. Boşanma duyurusu, Kremlin Balesi tarafından gerçekleştirilen bir performansın ara verilmesiden sonra ve ilişkilerine dair yıllarca süren spekülasyonların sona ermesi üzerine Kremlin Devlet Sarayı'ndaki bir hakimin özel odasında yapıldı. Nisan 2014'te Kremlin boşanmalarının sonuçlandırıldığını doğruladı.

Ocak 2016'da Lüdmila'nın 2015'in başlarında Artur Oçeretni adında bir erkekle evlendiği bildirildi.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading