banner2

Başörtülü kadına Fransa'da İslamofobik saldırı! Hakaret ettiği müşterisini içeri almadı

Fransa'da İslamofobi bir kez daha kendini gösterdi. Restoran sahibi bir kadın, başörtülü müşterisine hakaretler savurdu. Restoran sahibi, “Karanlık çağlara ait kıyafeti giyiyor” diyerek başörtülü kadını restorana almadı.

Dünya 31.05.2022, 16:31 31.05.2022, 17:18
Abone ol

Fransa'da İslamofobi çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi. Ülkede daha önce defalarca kez yaşanan olaylardan yenisi geçtiğimiz pazar günü gerçekleşti.

'KARANLIK DÖNEME AİT BAŞÖRTÜYÜ TAKTIĞI GEREKÇESİYLE...'

Hendaye kentinde gerçekleşen olayda, bir kişi Anneler Günü dolayısıyla bir hafta öncesinden rezervasyon yaptırdığı restorana annesini götürüp baş başa yemek yemek istedi.

Restoran kapısına gelen anne ve oğul, iş yeri sahibinin kaba tavı ile karşılaştı.

İş yeri sahibi kadın, annenin ‘karanlık döneme ait başörtüyü’ taktığı gerekçesiyle iki müşterisini restorana almayacağını söyledi.

ÇİRKİN YAKIŞTIRMA

Boynunda haç olması nedeniyle kendisinin de Hristiyan olduğu belirtilen kadın, başörtüsünün kadınlara boyun eğdirmek için bir araç olduğu iddiasında bulundu.

RESTORAN SAHİBİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Anne ve oğul, restoran sahibinin yönelttiği hakaretler karşısında şoka uğradı. Emniyete giden şahıslar, kendilerine ayrımcılık uygulandığı gerekçesiyle şikayette bulundu.

FRANSA'DA İSLAMOFOBİK YASALAR UYGULAMAYA KONMAYA DEVAM EDİYOR

Fransa'da yönetimin Müslümanları hedef alan yasalar uygulamasıyla birlikte başörtülü kadınlara, Müslümanlara ve İslami kuruluş ile ibadethanelere yönelik İslamofobik ve ayrımcı saldırılarda artış görülüyor.

Yakın zamanda da ülkede Grenoble belediyesinin kamuya ait plaj ve yüzme havuzlarında tesettürlü mayoyu serbest bırakma kararı İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in talimatı üzerine mahkeme tarafından askıya alınmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!