Avrupalı siyasetçilerden Ukrayna'ya 'Rusya'ya taviz ver' teklifi

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak tarafından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Podolyak,Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dışında Avrupa Birliği'nden (AB) bazı siyasetçilerin de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'ye "Rusya'ya tavizler vermesini" teklif ettiğini söyledi.

Dünya 19.05.2022, 10:08 19.05.2022, 13:07
Abone ol
Avrupalı siyasetçilerden Ukrayna'ya 'Rusya'ya taviz ver' teklifi

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, Ukrayna'da faaliyet gösteren radyo kanalı "Radio NV"deki canlı yayınında yaptığı açıklamada, ülkesinde devam eden savaşla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

RUSYA'YA TAVİZ VERMESİ TEKLİF EDİLDİ

Avrupa ülkeleri liderlerinin, Ukrayna'da savaşın sona ermesi konusuna daha yapıcı ve hassas davranması gerektiğini ifade eden Podolyak, Macron dışında AB'den bazı siyasetçilerin de Zelenskiy'e "Rusya'ya tavizler vermesini" teklif ettiğini ileri sürdü.

Podolyak, "Genel olarak sadece Macron'un değil, Avrupa siyasi camiasından bazı kişilerin de bu açıklamaları biraz tuhaf. Ukrayna toplumunun, bu tür talepleri hiçbir şekilde desteklemeyeceği açık." dedi.

'RUSYA'NIN ASKERİ SUÇLARI VAR'

Rusya'ya verilecek herhangi bir tavizin, Rusya'yı Ukrayna'ya karşı başka iddialar ve talepler ortaya atmaya teşvik edeceğini belirten Podolyak, "Savaşın 83. gününde, Avrupa'da bu tür düşünceler neden hala ortaya çıkıyor hiç belli değil. Muhtemelen Rusya Federasyonu ile iş yapmak için olağan kurallarına geri dönmek istiyorlar ama bana öyle geliyor ki tüm bunlar artık olmayacak çünkü Rusya'nın büyük çapta askeri suçları var." yorumunu yaptı.

MACRON ZELENSKİ'DEN RUSYA'YA TAVİZ VERMESİNİ İSTEDİ İDDİASI

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, İtalya'nın Rai 1 televizyon kanalına verdiği röportajda, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, Rusya-Ukrayna Savaşı'nda "Rusya'ya tavizler verilmesini istediğini" iddia etmişti.

Paris yönetimi ise söz konusu iddiaları reddetmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!