Yandex Metrica

Rusya ve İngiltere arasında diplomatik kriz: Tepkimiz sert ve ölçülü olacak

Rusya ve İngiltere arasında diplomatik kriz: Tepkimiz sert ve ölçülü olacak

İngiltere'nin Rus diplomatları sınır dışı etme kararı Moskova ile Londra arasında diplomatik krize neden oldu. Rusya, İngiltere'ye sert karşılık vereceğini duyurdu. 

Dünya

21.05.2024, 12:43

Rusya, İngiltere'nin Rus diplomatlarla ilgili sınır dışı kararına sert tepki gösterdi. Moskova yönetimi İngiltere'ye karşılık vermeye hazırlanıyor. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiltere'nin Rus diplomatik temsilcilerini sınır dışı etme kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Londra'yı defalarca uyardık. Bu kabul edilemez. Tepkimiz sert olacak." dedi.

Zaharova, İngiltere'nin, Rusya'nın savunma ataşesini sınır dışı etme ve Rusya bağlantılı bazı mülklerin diplomatik statüsünü kaldırma yönündeki kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Katil kana doymuyor! Gazze'de mülteci kampı hedef alındı: 42 kişi şehit oldu Katil kana doymuyor! Gazze'de mülteci kampı hedef alındı: 42 kişi... Haberi Görüntüle

'KABUL EDİLEMEZ'

İngiltere'nin Rusya'yı, başkent Londra'daki depolarında yangın çıkmasıyla suçladığını, bu gerekçeyle de Rusya'ya karşı önlemler aldığını belirten Zaharova, bunun "kabul edilemez" olduğunu vurguladı.

Fed faiz kararını açıkladı: Peş peşe 7'inci kez aynı karar Fed faiz kararını açıkladı: Peş peşe 7'inci kez aynı karar Haberi Görüntüle

'TEPKİMİZ SERT VE ÖLÇÜLÜ OLACAK'

Zaharova, "İngiliz yönetiminin bu eylemleri, İngiltere'nin Rusya'ya karşı önyargısı ve düşmanlığını doğruluyor. Londra'yı, dostça olmayan herhangi bir eyleme kaçınılmaz olarak orantılı bir yanıt verileceği konusunda defalarca uyardık. Tepkimiz sert ve ölçülü olacak." ifadelerini kullandı.

BM kararını duyurdu: İsrail, Gazze'de savaş suçu işliyor! BM kararını duyurdu: İsrail, Gazze'de savaş suçu işliyor! Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

İngiltere Dışişleri, İçişleri ve Savunma bakanlıklarının bugün yaptığı ortak açıklamada, Rusya'nın kötü niyetli istihbarat faaliyetleri gerekçe gösterilerek bu ülkenin savunma ataşesinin sınır dışı edileceği, Rusya bağlantılı bazı mülklerin diplomatik statüsünün kaldırılacağı ve Rus diplomatik vizelerinin süresinin sınırlanacağı bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading