banner2

Chelsea'ye talip olan 3 kişi belli oldu! Bitlisli aşiret lideri Muhsin Bayrak'tan sürpriz

Son dakika haberleri... 2003 yılından bu yana sahibi olduğu Chelsea'yi satılığa çıkaran Rus iş insanı Roman Abramovich'e 3 şirketten teklif geldi. Bitlisli aşiret lideri Muhsin Bayrak, Chelsea'ye teklif yaptı mı?

Spor 19.03.2022, 13:52 19.03.2022, 13:53
Abone ol
Chelsea'ye talip olan 3 kişi belli oldu! Bitlisli aşiret lideri Muhsin Bayrak'tan sürpriz

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'ye 3 talip çıktı.

Rus iş insanı Roman Abramovich'in sahibi olduğu İngiliz devinin satışı için resmi başvuru süresi sona erdi.

Amerikan Beyzbol Ligi (MLB) ekiplerinden Chicago Cubs'un sahibi Ricketts ailesi, İngiliz emlak yatırımcısı Nick Candy liderliğindeki konsorsiyum ve Liverpool'un eski başkanı "Sör" unvanlı Martin Broughton ile "Lord" unvanlı Sebastian Coe ikilisi, Chelsea'yi satın almak için ihaleye katılabilecek taraflar oldu.

Başvuruda bulunan katılımcılardan Candy, yaptığı açıklamada, Güney Kore merkezli Hana Financial ve C&P Sports'la ortak olarak ihaleye gireceklerini ve resmi tekliflerinin 2 milyar sterlinin üzerinde olacağını belirtti.

İngiltere basınında yer alan habere göre, ihaleye girmek isteyen farklı ortaklıkların da bulunduğu ve hafta sonu teklif gelmesi halinde bu iştirakçilere de onay verilebileceği ileri sürülüyor.

MUHSİN BAYRAK: ÇOK ÜZGÜNÜM

Öte yandan haftalardır adı Chelsea ile anılan Bitlisli iş insanı Muhlisa Bayrak, başvuru sürelerini kaçırdıklarını belirterek, teklif verilmesi için tanınan son teslim gününe yetişemediklerini ve bunun prosedürle ilgili bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söyleyerek  çok üzgün olduğunu açıkladı.

CHELSEA'YE AĞIR YAPTIRIM

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından İngiltere hükümetinin, Roman Abramovich'in de aralarında yer aldığı 7 oligarka yönelik yaptırımları, İngiliz kulübünün zor bir sürece girmesine yol açmıştı. Hükümet tarafından verilen özel bir lisansla maaşları ödeme ve ligde mücadele etme hakkı tanınan Chelsea'nin transfer yapması, yeni sözleşme imzalaması, bilet satması, lisanslı üründen gelir elde etmesi yasaklanırken, banka hesapları ve kulübe ait kredi kartları ise dondurulmuştu. Chelsea'yi satışa çıkaran Abramovich'in kulüpteki tüm yetkileri elinden alınırken, bu satıştan elde edilecek gelirden Rus iş insanının muaf tutulacağı belirtilmişti.


MUHSİN BAYRAK KİMDİR, ASLEN NERELİ?

https://www.trhaber.com/kimdir/mutki-asireti-lideri-muhsin-bayrak-kimdir-serveti-ne-kadar-chelsea-h36652.html

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!