banner2

Acun Ilıcalı Hull City'i bakın hangi şehre benzetti

Hull City'yi almaya hazırlanan Acun Ilıcalı, 'Üç ya da dört hafta içerisinde anlaşmanın tamamlanmasını umuyorum. Buraya para kazanmaya gelmiyorum. Başarılı olmak için geliyorum. ' dedi. Acun Ilıcalı, Hull'u küçük İstanbul olarak nitelendirdi.

Spor 13.11.2021, 11:55 13.11.2021, 12:26
Abone ol
Acun Ilıcalı Hull City'i bakın hangi şehre benzetti

İngiltere Championship Ligi ekiplerinden Hull City'yi almaya hazırlanan Acun Ilıcalı, Hull bölgesinin gazetelerinden Hull Daily Mail gazetesine özel bir röpartaj verdi. Acun Ilıcalı'nın 30 milyon Pound'a kulübü almaya yakın olduğu ifade edildi.  Acun Ilıcalı'nın röportajından öne çıkanlar şu şekilde;

'ÜÇ YA DA DÖRT HAFTA TAMAMLANACAK'

Üç ya da dört hafta içerisinde anlaşmanın tamamlanmasını umuyorum. Benim kontrolümde olmayan bazı teknik detaylar var; ancak mevcut yönetim çok yardımcı oluyor ve işbirliğimiz harika ilerliyor. 24 takımlı Championship'te 17 hafta sonunda 12 puan toplayan Hull City 21. sırada bulunuyor. Uzun zamandır İngiliz futbolunu takip ediyorum, çocukluğumda bazı İngiliz kulüplerinin taraftarıydım ve gerçekten onları takip etmekten mutluluk duyuyordum. Paul Gascoigne ve Gary Lineker'in Tottenham için, Ian Wright'ın Crystal Palace ve daha sonra Arsenal için oynadığını hatırlıyorum. Championship'teki takımlara baktığımda, City'de bazı şeyler benim ilgili çekti. Diğerlerine finansal anlamda baktığımda City uzak ara öndeydi. İlginç olanı, kulüp İngitere Premier Lig'de yani en üst ligde olduğunda herkes "Hull City kim?" diye soruyordu. FA Cup finalinde Mesut Özil'in takımına karşı oynadığını hatırlıyorum ve onlar için şanssız bir gündü.

'HEPİMİZ FUTBOL DELİSİYİZ'

Hull'e gittiğimde nasıl hissedeceğimi görmek istedim ve gittiğimde gerçekten insanlardan hoşlandım. İngilizler bana göre çok farklılar ve yabancılara iyi davranırlar, bu sevdiğim bir şeydi. Hepimiz futbol delisiyiz. Takımın renkleri, sembolü harika ve şehir küçük İstanbul'a benziyor. Boğaz'a sahibiz burada şehrin içinden ırmaklar geçiyor. İstanbul'da köprü (Boğaz Köprüsü), Hull'de de köprü (Humber) var. İkisi de deniz keneranda ve çok fazla benzerlikler var. Hull'de çok iyi bir enerji hissedoiyorum, şehir hakkındaki her şeyden hoşlanıyorum.

'HEDEFLERİMİZE ULAŞMANIN ZEVKİNİ YAŞIYORUM'

Acun Ilıcalı yaşamıyla ilgili olarak, "Hayatım mücadelelerle dolu. Futbol muhabiri olarak başlayıp büyük bir televizyon sahibi olan dünyadaki ilk insanım. Hedeflerime ulaşmanın zevkini yaşıyorum; ancak takım oyunu oynadım, sadece kendimi düşünmedim. Kesinlikle çok iyi bir takımım var. Futbol dünyasına çok yakınım ve bir futbol delisiyim" ifadelerini kullandı.

11 YILLIK SALTANAT SONA ERECEK

Acun Ilıcalı son sözleşmeyi imzaladıktan sonra Hull City'deki Allam Ailesi'nin 11 yıldır süren varlığı sona erecek. Son yedi yıldır ise taraftarlar, son sahiplere karşı tepkili. Acun Ilıcalı ise alıncak saha sonuçlarıyla bazı şeylerin düzeleceğini düşünüyor.

'EĞLENMEK İÇİN KULÜP ALMIYORUM'

Külübün puan tabelasında alt sıralarda olmasıyla ilgili olarak da Acun Ilıcalı, "Buraya para kazanmaya veya finansal kazanımlar için gelmiyorum. Ben ve ekibim buraya başarı için geliyoruz. Ruhlarımız sadece başarıyla besleniyor. Başarıdan daha önemli bir şey yok ve her alanda başarılı olmak için hazır olmalısın. Başarılı olmaya çok odaklı olduğumuzu söyleyebilirim. İngiltere'de eğlenmek için kulüp almıyorum, başarı için ölüyoruz ve bu bizim stratejimiz" dedi.

 
 
 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!