Yandex Metrica

Yabancı VAR hakemleri ne zamana kadar olacak? Yabancı VAR hakemleri her maçta olacak mı?

Yabancı VAR hakemleri ne zamana kadar olacak? Yabancı VAR hakemleri her maçta olacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig'in 32. haftası için önemli bir değişiklik duyurdu. Artık haftanın kritik maçlarında yabancı VAR hakemleri görev alacak. Bu adım, lig sonuna kadar devam edecek. Peki Yabancı VAR hakemleri ne zamana kadar olacak? Yabancı VAR hakemleri her maçta olacak mı? İşte merakla beklenen 32. haftanın yabancı VAR hakemlerinin görev yapacağı maçlar...

Spor

15.04.2024, 17:03

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından itibaren ligin sonuna kadar yabancı Video Yardımcı Hakemlerin görev alacağını duyurdu. Peki Yabancı VAR hakemleri ne zamana kadar olacak? Yabancı VAR hakemleri her maçta olacak mı?

YABANCI-VAR-HAKEMLERİ-NE-ZAMANA-KADAR-OLACAK.jpg

Tarihe geçti! Mete Gazoz Avrupa Şampiyonu oldu Tarihe geçti! Mete Gazoz Avrupa Şampiyonu oldu Haberi Görüntüle

YABANCI VAR HAKEMLERİ NE ZAMANA KADAR OLACAK?

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile görüşmeleri sonucunda, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından lig sonuna kadar haftanın kritik maçlarında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) görevlendirilecek.

Beşiktaş'ın başına talih kuşu kondu! Beşiktaş'ın başına talih kuşu kondu! Haberi Görüntüle

YABANCI VAR HAKEMLERİ HER MAÇTA OLACAK MI?

Yabancı VAR hakemlerine dair TFF'nin yaptığı açıklamanın devamı şu şekildedir;

"TFF tarafından sadece Avrupa'nın üst düzey liglerinden olan; İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarına yapılan Video Yardımcı Hakemi (VAR) talebi, ilgili ülke federasyonları tarafından kabul edildi.

Yabancı Video Yardımcı Hakeminin (VAR) görev yapacağı müsabakalarda iletişim dili Türkçe ve İngilizce olacak. Bu nedenle; Video Yardımcı Hakemin (VAR) yanında İngilizce iletişim kurabilen AVAR, AVAR 2 ve VAR Destekçisi (VAR Support) görev yapacak."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Spor


Loading