Yandex Metrica

TSK Kuzey Irak'ta PKK'ya ağır darbe vurdu! Teröristler Hatay'da orman yangını çıkardı

TSK Kuzey Irak'ta PKK'ya ağır darbe vurdu! Teröristler Hatay'da orman yangını çıkardı

TSK , Kuzey Irak'ta gece yarısı yaptığı müthiş operasyonla PKK'ya ağır darbe vurdu. Pençe-Kilit Operasyonu'nun ardından Hatay'da orman yangınları çıktı. Yangının terör örgütü PKK tarafından çıkarılmış olduğu düşünülüyor. Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.

Savunma

23.01.2024, 19:09

TSK, Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya ağır bir darbe vurdu. Metina, Zap, ve Avaşin-Basyan'a yapılan Pençe-Kilit operasyonunun ardından, Hatay'da  orman yangınları çıktı. 

Daha önce operasyonlara karşılık orman yangınları çıkaran PKK'nın, aldığı ağır darbe sonrası yine benzer bir hamleyle intikam almaya çalıştığı ifade ediliyor. 

F-35 gaz kaçırınca pilot kokpitten aşağı atladı: Amerikan ordusu neyi gizliyor? F-35 gaz kaçırınca pilot kokpitten aşağı atladı: Amerikan ordusu neyi... Haberi Görüntüle

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.

Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kendi sınıfında dünyanın en uzun menzilli silahı: SUNGUR Bayraktar TB2'den ateşlenecek Kendi sınıfında dünyanın en uzun menzilli silahı: SUNGUR Bayraktar TB2'den... Haberi Görüntüle

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Hatay Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bir uçak ve 20 arazözle müdahale edilen yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili 2 şüpheli gözaltına alınmış olup konuyla ilgili soruşturma devam etmekte." denildi.

Düşük faizli F-16 kredisi kafaları karıştırdı: Vazgeçirmek için her şeyi yaptılar Düşük faizli F-16 kredisi kafaları karıştırdı: Vazgeçirmek için her şeyi... Haberi Görüntüle

İLK MÜDAHALE 13 DAKİKADA

Amanos Dağları eteklerindeki Konaklı Mahallesi’nde gece 01.22’de ormanlık alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesince bölgeye arazöz, su tankı ve personel yönlendirildi.

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangına 13 dakika içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdi.

F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize en az 128 tane lazım F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize... Haberi Görüntüle

YANGIN İKİ NOKTAYA SIÇRADI

Yangın söndürme çalışmalarına Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri de katıldı. Ancak rüzgarın da etkisiyle yangın iki noktaya sıçradı.

Sabahın ilk ışıklarıyla söndürme faaliyetlerine ağırlık veren ekipler, iki noktadaki yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

Şiddetli rüzgar nedeniyle yangına havadan müdahale edilemiyor.

Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları havadan ve karadan devam ediyor.

F-35 gaz kaçırınca pilot kokpitten aşağı atladı: Amerikan ordusu neyi gizliyor? F-35 gaz kaçırınca pilot kokpitten aşağı atladı: Amerikan ordusu neyi... Haberi Görüntüle

YANGIN PKK'YI İŞARET EDİYOR

Yangın çıkış nedeni henüz belirlenemezken görgü tanıklarının ifadelerine göre alevlerin kasıtlı çıkarıldığını iddia etti. TSK'nın Kuzey Irak'ta PKK'ya vurduğu ağır darbenin ardından Hatay'da çıkan orman yangını PKK'yı işaret ediyor.

Yerel halkın ifadesine göre, toprağın kaç gündür yağmur yediği için ıslak olduğunu ve doğal yolla bir yangının çıkmasının mümkün olmadığı da iddiaları güçlendiriyor.

TÜRKSAT-6A Amerikan basınında: Ku-Band ve X-Band'ı paylaşmak zorunda değiller TÜRKSAT-6A Amerikan basınında: Ku-Band ve X-Band'ı paylaşmak zorunda değiller Haberi Görüntüle

YİNE 'ATEŞİN ÇOCUKLARI' MI?

Türkiye'de son dönemde yaşanan orman yangınlarının terör örgütü PKK’nın sabotajları olduğuna yönelik çok sayıda emare mevcut. Büyük hasara yol açan yangınları çoğunlukla PKK’lı ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ üstleniyor. Sosyal medyada da PKK sempatizanları bu yönde paylaşımlar yapıyor.

Geçtiğimiz yaz Türkiye'nin dört bir yanında çıkan orman yangınlarını da PKK'lı 'Ateşin Çocukları' yapılanması üstlenmişti. Adana'da yakalanan ve PKK bağlantıları nedeniyle tutuklanan bir zanlı, para karşılığında örgütten talimat aldıklarını ve birçok noktada orman yangını çıkarmayı hedeflediklerini itiraf etmişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading