banner2

Kaçacak delik arayın! Mehmetçik, terör hedeflerini 'Boran' ile vuracak

Milli Savunma Bakanlığı, hava operasyonlarına destek amacıyla tasarlanan, 105 milimetre havadan taşınabilir hafif çekili obüs sistemi 'Boran'ın TSK envanterine alındığını duyurdu. Hafif çekili obüs 'Boran' 1 dakikada atışa hazır hale gelebiliyor.

Savunma 19.12.2022, 00:00 19.12.2022, 14:54
Abone ol

Şanlı Türk ordusunun eli kanlı teröristlerle kararlı mücadelesi devam ederken Türk Silahlı Kuvvetleri, terör yuvalarını 'Boran' ile yerle bir edecek.

İLK SEVKİYAT GERÇEKLEŞİYOR

TSK'nın iç güvenlik ve hava operasyonlarına destek amacıyla tasarlanan ve geliştirilen 105 milimetre havadan taşınabilir hafif çekili obüs 'Boran'ın ilk sevkiyatı gerçekleştiriliyor.

1 DAKİKADA ATIŞA HAZIR

MKE mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen 'Boran', uluslararası standartlardaki 24 testten başarıyla geçti. Zorlu arazi koşullarında yapılan operasyonlarda, TSK'nın elini güçlendirmek amacıyla geliştirilen 'Boran', 1780 kilo ağırlığı ile havadan ve karadan taşınarak istenilen araziye kısa sürede ulaştırılabiliyor ve 1 dakikada atışa hazır hale gelebiliyor.

EKSİ 32 İLE ARTI 44 DERECEDE BİLE GÖREV YAPIYOR

Atış Kontrol Sistemi ve gece-gündüz 360 derece atış kabiliyeti bulunan 'Boran', eksi 32 ile artı 44 dereceye kadar hava koşullarında görev yapabiliyor. 17 kilometre etkili menzile sahip 'Boran' dakikada 6 atış yapabiliyor.

DÜNYADA AZ SAYIDA ÜLKEDE VAR

Dünyada az sayıdaki ülkede bulunan 'Boran' artık TSK'nın envanterindeki önemli silah sistemlerinden olacak. 


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!