Son dakika: Kılıçdaroğlu Et ve Süt Kurumu'na alınmadı

Son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'ne randevusu olmadığı gerekçesiyle alınmadı.

Politika 08.04.2022, 10:03 08.04.2022, 12:25
Abone ol

Son dakika! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Evlatlarımızın beslenme hakkını konuşmak için devletimizin şerefli bürokratlarına gideceğim" diyerek bu sabah Et ve Süt Kurumu'na gitti ancak içeri alınmadı. CHP lideri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı da ziyaret etmek istemiş ancak içeri alınmamıştı. Üçüncü kez kapıda kalan Kılıçdaroğlu için 'Yine mi şov yapıyor' sorusu akıllara geldi.

''MİLLETİN SESİ MİTİNGLERİNE BAŞLAYACAĞIZ''

Et ve Süt Kurumu'nun içine alınmayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurumun önünde şu açıklamayı yaptı; ''Daha önce Türkiye İstatistik Kurumu'na gitmiştim. Emeklilerin asgari ücretlilerin memurların dul ve yetimlerin haklarını savunmak için. Enflasyonu düşük göstererek düşük zammın yolunu açıyorlardı. Tarım Bakanı dün katıldığı bir televizyon programında 'Türkiye'de aç ve açıkta kimse yok. Herkesin karnı tok' diye bir açıklama yapıyor. Tarım Bakanı'nın Türkiye gerçeklerinden haberi yok. Burada bulunmamın nedeni çocukların haklarını savunmak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmemeli. Bugün süt üreticileri perişan bir kilo kıyma 100 lira. Hangi asgari ücretli bir kilo kıyma alabilecek? Biz bayramdan sonra milletin sesi mitinglerine yeniden başlayacağız. Benim yaptığım çağrı bu milletin insanlarının refahı içindir. Telefon ettim ancak randevu verilmedi.

''ÇOCUKLAR ARTIK BODUR''

Hacer Foggo ise şu ifadeleri kullandı; "Türkiye'de yoksullukla değil açlıkla mücadele ediyoruz. Son yapılan araştırmada çocukların yüzde 85 kansız olduğu ortaya çıktı. Yetersiz beslenme açlık demek öğrenme güçlüğü demek. Bir aileyle görüştüm sahurda patates kızartması yedik, akşam komşuda çorba içtik. En son eti ne zaman yediniz diye sorduğumda kurban bayramı yanıtı veriliyor. Çocuklar artık bodur. Türkiye'de yoksulluk var, açlıkla mücadele ediliyor şu anda. Benim her girdiğim evde beslenme yetersizliğinden gelişim bozukluğu olan çocuklar var. Belki bunları yazamayacaksınız ama 7 yaşındaki çocuk 4 yaşında gösteriyor. Cep telefonlarını sormayın olur mu?"

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; ''Çocukların beslenme hakkının korunmasını konuşmak üzere Et ve Süt Kurumu'ndan randevu istedim. Herhalde bir yerlerden izin alamadılar ki ses yok! Evlatlarımızın beslenme hakkını konuşmak için yarın saat 10.00'da devletimizin şerefli bürokratlarına gideceğim. Gerisi onlara kalmış.''

İKİ KEZ KAPIDA KALDI

* Kılıçdaroğlu daha önce de Merkez Bankası'nı ziyaret ederek Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile görüşmüştü.

* CHP lideri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı da ziyaret etmek istemiş ancak içeri alınmamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!