Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6’lı benzemezi sandığa gömeceğiz

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Allah'ın izniyle bunları sandığa gömeceğiz. 6 benzemez ittifakı daha seçim gelmeden zangır zangır titremeye, sağından solundan dökülmeye başladı. 16'ıncı seçim zaferimize hep birlikte ulaşacağız. Bu seçim AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemlidir.'' şeklinde açıklama yaptı.

Politika 11.05.2022, 13:40 11.05.2022, 15:24
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''16.SEÇİM ZAFERİNE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ''

Seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük. Bu tempoyu asla düşürmeden yeni araçlar ve yöntemlerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziran'ına kadar devam edeceğiz. 16'ıncı seçim zaferimize hep birlikte ulaşacağız. Elbette her seçim önemlidir, kritiktir.  Bu seçimlere küresel krizlerin olduğu bir dönemde giriyorurz. İlk işareti 2008'de başlayan salgınla yeni bir boyuta ulaşan bu sarsıntı, Rusya-Ukrayna savaşıyla başka bir boyut kazandı. Küresel kriz tehditler kadar önümüze fırsatlar da çıkardı. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye tarımdan spora milletimizin en üst standartlarda hizmet almasını sağladık. Terör örgütünün başını hem sınırlarımızda hem de sınır ötesinde ezerek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile istikbal kaygısını ortadan kaldırdık.

''BU SEÇİM ERDOĞAN İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİDİR''

Milletimizin refah seviyesini geçmişle mukayese edilemeyecek şekilde yükselttik. Türkiye'yi sadece vatandaşlarının değil, tüm mazlumların umudu bir ülke haline getirdik. Tüm bu emeklerin mücadelelerin fedakarlıkların asıl meyvesini toplayacağımız büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlayacağımız bir dönemin eşiğindeyiz. Bu seçim AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemlidir. Türkiye’nin gelişmekte olan ülke zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 ekonomisinin arasına girmesi 2023’teki seçimde yapılacak tercihe bağlıdır.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: BU ADAMIN NEYDEN HABERİ VAR Kİ

Kılıçdaroğlu çıkmış, Erdoğan BM'de sığınmacılar konusunu hiç gündeme getirdi mi? diye soruyor. Anlaşılan o ki bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Tabii bunların gözü var görmez, kulağı var duymaz. Yine dün çıkmış "Tayyip Erdoğan bu meseleyi Avrupalılarla hiç konuşmadı" diyor. Müzakereler yürüttüğümüzden haberi yok. Gerçi bu adamın neyden haberi var ki... Bu tür bir insandan yalandan başka ne beklersiniz. Bize saldırmayı siyaset sanan bu zavallı zatın hezeyanlarına parti sözcümüz gerekli cevabı verdi. Kılıçdaroğlu'nun devlet yönetmek adına bildiği tek şey hastanelerde hastaların rehin kaldığı SSK Genel Müdürlüğüdür. 

''PISIRIK KORKAK ZAVALLI BİRİSİ''

Bu zatın kavga etmeye geliyorum sözü ya bana katılın ya önümden çekilin meydan okumasını farklı bir yere koyuyorum. Siyasette mücadele anlamında kavga vardır bizim 40 yılı aşan siyasi hayatımız bununla geçti. Ürkek korkak pısırık zavallı birisidir. Başta ABD olmak üzere, Avrupa'nın çeşitli ülkeleri silah ve mühimmatı Türkiye'deki teröristlere gönderdiler. Biz bunlarla mücadele ediyoruz Bay Kemal? 

''ALLAH'IN İZNİYLE BUNLARI SANDIĞA GÖMECEĞİZ''

Göreve geldiğimizden bu yana terörün kökünü kazıdık mı, kazıdık kazımaya devam ediyor muyuz, ediyoruz. Sınır içinde, sınır dışında her şeye rağmen başta Amerika olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkeleri binlerce TIR dolusu her şeyi Türkiye’nin içindeki teröristlere gönderdiler, onun da mücadelesini verdik. Bu teröristler ile mücadeleyi nerede kiminle yapıyorsunuz, biz sizinle NATO’da beraber değil miyiz? NATO’da beraber olduğunuz Türkiye’ye tehlike olanlara dirsek gösterdiniz mi? Tabi bunların sözlerine güven olmaz. Bunlar bizim bu işlerle alakamız yok derler, tehdit oluştururlar ve ne yazık ki hiçbirine güven olmaz. Biz bildiğimiz yoldan sapmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Allah'ın izniyle bunları sandığa gömeceğiz. 6 benzemez ittifakı daha seçim gelemden zangır zangır titremeye, sağından solunda dökülmeye başladı. Bunlar Türkiye'yi yeniden tek parti faşizmi utancına geri döndürmek için kavga etmeye geliyor, buna izin vermeyeceğiz.

SIĞINMACI TARTIŞMASI

Biz farklı bir medeniyetten geliyoruz, bu medeniyette muhacirlik var ensarlık var. O muhacir ve Ensar kültürünü bilerek yetiştik, onun için de biz adeta ölümden ölüm beğen diyenlerin kovduğu ülkelerinden kaçan bize sığınan bu kardeşlerimize kapılarımızı nasıl açtıysak bundan sonra da aynı şekilde korumaya devam edeceğiz. Bu kardeşlerimizden kendi inisiyatifleri ile geri dönmek isteyen olduğunda zaten onlar geri döneceklerdir Ama biz asla silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz, Bay Kemal bunu böyle bilesin. Biz bu görevde olduğumuz sürece Bay Kemal ve yandaşları hepinize birden sesleniyorum, siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz.

RİZE ARTVİN HAVALİMANI

Rize - Artvin Havalimanı'nın açılışını cumartesi günü yapıyoruz. Biz eser üretiyoruz Bay Kemal. Ya bir dikili mumun var mı onu göster. Yapılanları hakaretle eleştirmektir. Bir taraftan otoyollarımızı, otobanlarımızı, tünellerimizi devam ettiriyoruz. Ekonomi programımızın ilk ayağı ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaktan asla vazgeçmemektir. İkinci aşaması insanların iş sahibi olmasına öncelik vermektir. Üçüncüsü ise fiyatları kontrol altına almak ve gelirleri yükseltmektir. Biz alın teriyle kazanan, bedelini ödemeden hiçbir zenginliğe ulaşamayan ülkeyiz. Ülkemizin asırlık meselelerini nasıl çözdüysek, bugünkü sıkıntıların üstesinden de yine biz geleceğiz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!