banner2

Özkan'dan İYİ Parti'ye: Beyannamelerinin hiçbir yerinde ne 15 Temmuz ne de FETÖ ile mücadele geçiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Bizim dikkat çektiğimiz hususlara sürekli saldıranlar kendilerine FETÖ'nün açıktan vermiş olduğu desteği adeta duymazdan gelerek onların destekleriyle Türkiye'de milli yürüyüşü durdurmaya çalışıyorlar." diyerek, İYİ Parti'nin seçim beyannamesinde 15 Temmuz ve FETÖ ile mücadeleye yer vermediğini savundu.

Politika 04.09.2021, 17:22 04.09.2021, 17:28
Abone ol
Özkan'dan İYİ Parti'ye: Beyannamelerinin hiçbir yerinde ne 15 Temmuz ne de FETÖ ile mücadele geçiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli'nin Serinhisar ilçesinde parti teşkilatında gündem değerlendirmesi yaparken, İYİ Parti'nin seçim beyannamesinde 15 Temmuz ve FETÖ ile mücadeleye yer vermediğine dikkat çekti ve Bizim dikkat çektiğimiz hususlara sürekli saldıranlar kendilerine FETÖ'nün açıktan vermiş olduğu desteği adeta duymazdan gelerek onların destekleriyle Türkiye'de milli yürüyüşü durdurmaya çalışıyorlar." dedi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ UMUDUNU ZİLLET İÇİNDE OLANLARA BAĞLADI"

Özkan, Meclis çalışmalarına verilen ara süresince parti teşkilatları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirtti ve Cumhur İttifakı'nın milletin gönlünde olduğunu gördüklerinidile getirirken, bir ne önemli bir ayrıntıya dikkat çekti. CHP ve İYİ Parti'ye oy verenlerin de Türkiye düşmanlarıyla hareket eden siyasi çevrelere hak ettikleri cevabın verilmesini beklediğini söyleyen Özkan, Türkiye'de 17-25 Aralık darbe teşebbüsü, Gezi kalkışması, çukur terörü ve 15 Temmuz hain darbe girişimiyle başarıya ulaşamayan terör örgütlerinin umudunu zillet içinde olanlara bağladığını söyledi. İYİ Parti'yi eleşttiren Özkan, şöyle konuştu:

"FETÖ'nün, PKK'nın vermiş olduğu desteğe kulaklarını tıkamışlar, onları duymazdan geliyorlar. Bizler gerçekleri söylediğimizde 'AK Parti'liler, MHP'liler söyledi.' diyorlar. Kendi parti kurucuları Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için 'Bunun FETÖ ile iltisakı var.' dedi. FETÖ'cü bir il başkanı olduğunu ifade eden Ümit Özdağ'a faturayı kesiyorlar, kurucular kurulu üyesi olanı partisinden ihraç ediyorlar, il başkanına sıkı sıkıya sahip çıkıyorlar. Yine parti kurucularından olan Koray Aydın ne dedi ? 'Ne kadar FETÖ'cü, cemaatçi varsa Meral Akşener'in etrafında örgütleniyor, ona destek veriyor.' dedi. Sonra gitti, İYİ Parti'nin kurucular kurulu üyesi oldu. FETÖ'nün elebaşısı Emre Uslu ne diyor? 'İYİ Parti FETÖ'nün tek umududur, demokrasi için biz İYİ Parti'ye destek vermeliyiz.' diyor. Buna ilişkin bir basın açıklaması yaptıklarını gördük mü, buna itiraz ettiklerini gördük mü? Bizim dikkat çektiğimiz hususlara sürekli saldıranlar kendilerine FETÖ'nün açıktan vermiş olduğu desteği adeta duymazdan gelerek onların destekleriyle Türkiye'de milli yürüyüşü durdurmaya çalışıyorlar."

"BEYANNAMELERİNİN HİÇBİR YERİNDE NE 15 TEMMUZ NE DE FETÖ İLE MÜCADELE GEÇİYOR"

Özkan, ayrıca Cumhur İttifakı olarak verdikleri mücadelenin kutsiyetini bilerek sahayı boş bırakmayacaklarını ve 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti'nin seçim beyannamesinde FETÖ ile mücadeleye yer vermediğini hatırlatı. Özkan, "Sayın Akşener'e söylüyoruz; beyannamelerinin hiçbir yerinde ne 15 Temmuz geçiyor ne de FETÖ ile mücadele geçiyor. Zaten mücadele etmeyeceklerini ifade etmişler, zaten FETÖ ile yol yürüdüklerini ilan etmişler. Buna karşı AK Parti ve MHP'nin, Cumhur İttifakı'nın seçim beyannamelerinin her yerinde 15 Temmuz, FETÖ ile mücadele kararlılığı, ülkenin milli birlik ve beraberliğine sahip çıkma iradesi net ve en yüksek seda ile dillendirilmiş." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!