banner2

Milletin kürsüsünde Kandil savunuculuğu yapan HDP'li vekil sözleriyle şok etti

TBMM Bütçe görüşmelerinde konuşma yapan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Taşdemir Kandil savunuculuğuna suyundu. Teröristlere yönelik operasyonlarda kullanılan SİHA'ları "yargısız infaz araçları" olarak nitelendiren Taşdemir, Şengal'e yönelik operasyonları eleştirdi.

Politika 15.12.2021, 14:48 15.12.2021, 16:03
Abone ol

TBMM'de bütçe maratonu tüm hızıyla devam edeken Cumhurbaşkanlığı ile bağlı kuruluşlar gelir bütçesi görüşüldü. Görüşmede HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir söz aldı.

HDP'Lİ VEKİL SİHA'LARDAN RAHATSIZ

Taşdemir, kürsüde Türkiye'nin savunma politikalarını, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin SİHA'larla güney sınırlarımızdaki terör yuvalarına düzenlediği operasyonları eleştirdi.

'SİHA'LAR YARGISIZ İNFAZ YAPIYOR'

Türkiye'nin bağımsızlığına ve bütünlüğüne kasteden teröristlerin öldürülmesi için kullanılan SİHA'ları "yargısız infaz araçları" olarak nitelendiren Taşdemir, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli arkadaşlar, bir diğer sorun ise tabii ki SİHA'lar. Yani bu silahlı insansız hava araçları, artık insanları yargısızca infaz eden araçlara döndüğü için dünya çapında da çokça eleştirilen silahlar bunlar.

 ŞENGAL'E YÖNELİK OPERASYONLARI ELEŞTİRDİ

SİHA'ların, Barış Pınarı, Zeytin Dalı gibi başarılı operasyonlarla Fırat'ın doğusundaki Şengal'e çekilen teröristleri vurduğunu hatırlatan HDP'li vekil, "Şimdi SİHA saldırılarının yeni bir hedefi var. Neresi? Şengal. Şimdi, bir güvenlik gerekçesi olarak sunuluyor Şengal." dedi.

MİLLETİN KÜRSÜSÜNE ÇIKAN HDP'Lİ VEKİL TERÖRİSTLERE YÖNELİK OPERASYONLARIN DURDURULMASINI İSTİYOR

HDP'liler son dönemde, Türkiye'nin operasyonlarından kaçarak Irak'ın kuzeyindeki Şengal'de yuvalanan ve TSK'dan saklanmaya çalışan PKK'lılara kalkan olmaya çalışıyor. Milletin kürsüsüne çıkan HDP vekilleri, teröristlere yönelik operasyonların durdurulmasını istiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!