Mansur Yavaş'ın adaylık ihtimali soruldu! Kılıçdaroğlu ''yok'' diyemedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş çıkışı Millet İttifakı'nı sarstı. Mansur Yavaş'a adaylık teklifi Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu. Daha önce Manur Yavaş'a kapıları kapatan Kılıçdaroğlu bu kez ''Yok'' diyemedi.

Politika 07.04.2022, 14:35 07.04.2022, 14:57
Abone ol
Mansur Yavaş'ın adaylık ihtimali soruldu! Kılıçdaroğlu ''yok'' diyemedi

2023 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi siyasi partiler hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ancak 6 muhalefet partisinden oluşan Milliet İttifakı'ndan henüz ses seda yok. Kulislerde İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın ismi geçiyor ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Sayın Yavaş ve İmamoğlu'nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara'nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız" diyerek iki isme birden kapıları kapatmıştı.

MANSUR YAVAŞ ÇIKIŞI MİLLET İTTİFAKI'NI SARSTI

Dün İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, Cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın önermesi siyasette en çok klonuşulan konulardan biri oldu. Ümit Özdağ, ''Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş'tır, kendisini Türkiye'nin geleceği adına göreve çağırıyoruz" dedi. Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş çıkışı Millet İttifakı'nı sarsmış görünüyor.

''6 LİDER ADAYI BELİRLEYECEK''

Konuyla ilgili Halk TV'den Fikret Bila'ya açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, adayın 6 lider tarafından belirleneceğini belirterek, "Kimse merak etmesin. Bu kötü gidişi durduracağız. Millet İttifakı'nın adayı cumhurbaşkanı olacak. Kimin aday olacağı konusunda anahtar 6'lı masa. 6 lider adayı belirleyecek. Biz 6 genel başkan bir kader birliği yaptık" ifadelerini kullandı.

''MEMNUNİYET VERİCİ''

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olunca akla bir CHP'li ismin gelmesi memnuniyet verici. Sayın Özdağ'ın cumhurbaşkanı adayı olarak bir CHP'liyi önermesi güzel bir şey. Buna memnun oldum" diyerek bu kez 'yok' diyemedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!