İBB işçi sayısını 500'den 4 bine çıkarmış! El insaf

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yine verdiği sözleri tutmaması ile gündemde. Öyle ki İBB'ye bağlı bir şirkette CHP döneminde işçi sayısının 8'e katlanarak 500'den 4 bine çıktığı öğrenildi.

Politika 20.11.2021, 15:37 20.11.2021, 16:13
Abone ol

İBB yeni bir skandal ile gündemde. Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, koalisyon ortaklarının belediyenin daire başkanlıklarını paylaştığını söyledi. Kaynar, İBB'ye bağlı bir şirkette CHP döneminde işçi sayısının 8'e katlanarak 500'den 4 bine çıktığını belirtti. Kaynar'ın İBB Meclisi'nde yaptığı konuşma şöyle: 

'EL İNSAF! VİCDANINIZA BIRAKIYORUM'

''Koalisyon ortakları arasında daire başkanlıkları paylaşıldı. İETT başka bir ortağın, İSKİ başka bir ortağın, Ağaç A.Ş. başka bir ortağın. 2018 yılında 500 kişi çalışırken şu anda 4 bin kişi çalışıyor. El insaf! Vicdanınıza bırakıyorum. Bu kadar işçi çıkartan seçim öncesinde bu kadar üst düzey namus kavramını buraya kadar söz söyleyen başkana şu soruyu sorma hakkımız var: Namus sözüne ne oldu? Bu söz size hatırlatılınca ne hissediyorsunuz? En azından yüzünüz kızarıyor mu merak ediyorum. 

'NAMUS SÖZÜ VERMİŞTİNİZ'

''Büyükşehir belediyesinde engelli kadrosunda olanlar, doğum izninde olanlar, kanser tedavisi görürken raporlu olanlar işten çıkarıldı. 13 bin 312 işçi ekmeğinden edildi. Şimdi çıkarlar derler ki biz 9 bin kişi attık. Sanki 3-5 kişiden bahsediyor gibi. Namus sözü vermiştiniz, bir kişiyi bile atmayacaktınız.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!