banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak Başbakanı Kazımi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Kazımi ile gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel meseleleri ele aldı.

Politika 21.08.2021, 20:41 21.08.2021, 20:57
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak Başbakanı Kazımi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Irak Başbakanı Kazımi görüşmesinde, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ VE BÖLGESEL KONULAR GÜNDEMDEYDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel konular değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, ticari, askeri ve istihbari alanlarda ilişkilerdeki olumlu gidişattan memnun olduklarını, terörle mücadele konusundaki iş birliğini de artırmak gerektiğini ifade etti.

"PKK KÖŞEYE SIKIŞTIKÇA YALANA SARILIYOR"

Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki mevcudiyetinin yanı sıra doğrudan merkezi hükümetin kontrolünde olan Mahmur ve Sincar'da da varlığını sürdürdüğüne dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK terör örgütünün ve uzantılarının kullandığı bu yere düzenlenen son operasyonda, öncekilerde olduğu gibi, sadece örgüt mensuplarının hedef alındığını, vurulan hedefin terör örgütünün iddia ettiği gibi hastane veya sağlık merkezi değil, örgütün barınma yerlerinden biri olduğunu söyledi.

Terör örgütü PKK'nın köşeye sıkıştıkça bu tür yalanlara daha fazla sarıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin askeri yetenekler bakımından ulaştığı üst düzey seviyeyle birlikte bu operasyonlarda yüksek bir hassasiyet gösterdiğine işaret etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!