banner2

Nesrin Cavadzade kimdir, nereli? Nesrin Cavadzade sevgilisi...

Yasak Elma dizisinin güzel oyuncusu Nesrin Cavadzade kimdir, nereli? Nesrin Cavadzade'nin sevgilisi kim? İşte detaylar...

Magazin 15.08.2021, 21:57 16.08.2021, 10:52
Abone ol
Nesrin Cavadzade kimdir, nereli? Nesrin Cavadzade sevgilisi...

Azeri asıllı oyuncu Nesrin Cavadzade 30 Temmuz 1982 tarihinde Bakü'de doğdu ve 11 yaşında Türkiye'ye geldi. Tam adı Nesrin Javadzadeh olan güzel oyuncu oldukça disiplinli bir ortamda büyüdüğünü dile getirmişti.

NESRİN CAVADZADE HANGİ DİZİLERDE VE FİLMLERDE OYNADI?

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamalayan Cavadzade, Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda oyunculuk alanında iki yıllık bir eğitim aldı. Nesrin Cavadzade televizyon dünyasına ilk adımını "Yersiz Yurtsuz" dizisinde başrol oynayarak attı. Ardından "Dilber'in Sekiz Günü"nde de başrol oyuncusu olarak yer aldı. Bu filmdeki rolü ve başarısıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerina layık görüldü. Daha sonra bu iki yapımın yönetmeni Cemal Şan yönetmenliğindeki ''Acı'' filminde rol aldı. Buradaki performansı eleştirmenler tarafından oldukça olumlu eleştiriler aldı. "Samanyolu" ve "Al Yazmalım" gibi yapımlarda da rol alan güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, 2011 yılında "Güzel Günler Göreceğiz" filminde Anna karakterine hayat verdi. Anna karakteri Cavadzade'ye, 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ise "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerini getirdi.


Daha çok sinema filmleriyle anılmak istediğini belirten oyuncu, "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisinde canlandırdığı Kara Leyla rolüyle de dikkatleri topladı. Kuzu filmiyle 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne layık görülen oyuncu, Annemin Şarkısı, Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup gibi yapımlarda da yer aldı. Yasak Elma dizisinde Şahika rolünü üstlenen Cavadzade, ününe ün katarak sevenlerinin karşısına alışılmışın dışında bir rol ile çıktı.

NESRİN CAVADZADE'NİN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Başarılı oyuncu Nesrin Cavadzade, Gökhan Alkan ile geçtiğimiz yıldan beri aşk yaşıyor. Yasak Elma dizisindeki rol arkadaşı Gökhan Alkan ile sürpriz bir aşkla gündeme gelen Cavadzade, mutlu anlarını sık sık sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaşıyor.

NESRİN CAVADZADE'NİN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Instagram: nesrin.cavadzade

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!