banner2

Cüneyt Arkın'ın yıllardır herkesten sakladığı kızı ortaya çıktı! Yazdığı mektup yürekleri burktu

Usta sanatçı Cüneyt Arkın, önceki gün Zincirlikuyu'da toprağa verildi. Arkın'ın yıllardır sır gibi sakladığı Filiz Can ortaya çıktı. Sanatçının 1968 yılında kızı için kaleme aldığı mektup ise herkesi üzdü.

Magazin 01.07.2022, 19:49 01.07.2022, 20:23
Abone ol
Cüneyt Arkın'ın yıllardır herkesten sakladığı kızı ortaya çıktı! Yazdığı mektup yürekleri burktu

Yeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın, geçtiğimiz gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 85 yaşındaki usta isim, dün Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyla son yolculuğuna uğurlandı. Arkın, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. 

İLK EVLİLİĞİNDEN KIZI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ailesine olan düşkünlüğüyle bilinen Cüneyt Arkın'ın 2 oğlu olduğu biliniyordu. Sanatçının bir kızı olduğu ortaya çıktı. İlk evliliğini 1964 yılında Güler Mocan ile yapan Arkın'ın 1966 yılında Filiz ismini verdiği bir kızı olmuştu. Arkın'ın kızıyla 50 yıldan fazla bir süredir görüşmediği biliniyordu.

"ANNEN YİNE SENİ BANA GÖSTERMEDİ"

Beyaz TV, Cüneyt Arkın'ın yıllardır görüşmediği kızına 1968 yılında yazdığı mektubu yayınladı. Mektupta Cüneyt Arkın'ın şu ifadeleri yer alıyor:

"Canım yavrum Filiz'im. Sana bunları yazmamın bir sebebi var. Bugün 10 Mart 1968 , Kurban Bayramı'nın birinci günü. Bugün yine annen seni bana göstermedi. Telefonları yüzüme kapatıyor, mektuplarımı okumuyor. Senden ayrıları iki ay oldu. Seni bin yıl görmemiş gibi özledim. Artık tatlı yüzün, yavaş yavaş hafızamdan siliniyor.

Göğsüme dokunan o küçücük elinin sıcaklığı azaldı. Günlerdir cehennemin dibindeymiş gibi acılar içindeyim. Bin kere adını fısıldadım. Bin kere Allah'a dua ettim seni bana göstersin diye. Korkular içinde sana geldim. Bana kapıyı açmayacaklarını bile bile.

"DÜNYANIN BÜTÜN KURŞUNLARI YÜREĞİME SIKILDI"

Eve karı-koca iki dostumu gönderdim. Ben de köşede bekledim. Kadın hamileydi, yüzü çilli, şefkatli bir çocuk beklemenin mutluluğu içindeydi. Ama benim kadar korku içindeydiler. Teyzelerin onları kovmuş. Annen seni pencereden olsun görmeme razı olmamış. Sen teyzenin kucağındaymışsın, mavi dantelli bir elbisen varmış. Tatlı tatlı gülüyormuşsun.

Yaramazlık yapıp utanıyor sonra başını saklıyormuşsun. Bir babadan çocuğunu hangi kuvvet ayırır. Buna hangi yürek razı olur? Hangi kötülük böyle bir sevgiyi yener? Bütün duygularım ölmüş gibiydi dönerken. Dünyanın bütün kurşunları yüreğime sıkılmış gibiydi. Bir annenin katılığını, duygusuzluğunu, gaddarlığını neyle izah edecektim. Annenin son iki yıldır bana gösterdiği korkunç sahnelerde kendisinden çok teyzem Gül'ün ve çevresinin payı vardı.

"ANNENE GÖRE İŞİM AŞAĞILAYICIYDI"

Mahkeme haberlerinde çıkan resimlerinde şaşkın, biraz öç almışlığın rahat tebessümündeki acıyı yine ancak ben çözebilirim. Çocuğum bunlar bizim yazımız, kaderimiz. Ama anne bir elini uzatsa kurtulacaktım. Evet, yavrum acı çekiyordum ve yalnızdım. Annenin bende güç bildiği, kıskandığı her şey, şöhretim ve param beni dünyada yalnız bırakmıştı. Çünkü suçlarımda, zaaflarımda samimi idim.

Suçluydum ama sahte değil, içten pazarlıklı değil, cimri değil. Annenle aramızda büyük bir ayrılık da Türk sinemasını asla önemsememesinden ileri geliyordu. Ona göre yaptığım bütün iş basit ve aşağılayıcı bir şeydi. Teyzelerin de aynı şeyi düşünüyorlardı.

"BENİ REZİL ETMEYİ KENDİNE GÖREV BİLDİ"

Görüyorsun yavrum, anneni kazanmak, işimi kazanmak anneni kaybettiriyordu bana. Yapayalnızdım, yine de anneni delice seviyor ve dayanıyordum. Annen dışarıda görev almak istiyordu. Kırklareli'ne tayini çıktı. 'Kendime güvenim gelir, oyalanırım' diyordu. Doğru söylemediğini biliyordum. 

Ama o günler ölümüme bile razı olacak kadar bezgindim, tükenmiştim. Yokluğunun acısını iki gün sonra duydum ama artık çok geçti. Bana dön diye yalvarmam lazımdı ama yapamadım. Bunları sen de bileceksin ve anneni asla affetmeyeceksin. Annen benimle savaşıp beni rezil etmeyi kendine görev bilmişti. Bense hala birleşmeyi ve kötü bahtımıza karşı gelmeyi teklif ediyordum.

Sanki o benimle doğdu, benimle ölecek. Ah çocuğum! Nedir bu iğrençlikler, sessizce sevmek ve bağışlamak varken. Ben suçlarımı ve onun suçlarını bilerek geleceğe güvenle, erkekçe, dostça, arkadaşça, insanca, yiğitçe, bakarak yalnız onu seviyorum. Yalnız onun yarattığı ve yapayalnız bırakmak istediği sevgiyi kurtarmaya çalışıyorum. O ise sevgiyi bağılı kalmayı küçük gördü ve şimdi benden daha yalnız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!