banner2

Veyis Ateş kimdir, nereli, kaç yaşında ve neden istifa etti?

Gazeteci, sunucu ve haber spikeri Veyis Ateş kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve neden istifa etti? İşte Veyis Ateş’in hayatına dair merak edilen detaylar...

Kimdir 02.09.2021, 15:08 02.09.2021, 16:12
Abone ol
Veyis Ateş kimdir, nereli, kaç yaşında ve neden istifa etti?

Geçtiğimiz aylarda HaberTürk TV’deki görevinden istifa eden gazeteci ve televizyon sunucusu Veyis Ateş’in hayatını ve biyografisi sizler için derledik. Peki Veyis Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Veyis Ateş hakkında merak edilen tüm detaylar...  

VEYİS ATEŞ KİMDİR? 

15 Mart 1973 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Veyis Ateş, lisans öğrenimini İstanbul’da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümü’nde tamamlayarak mezun olmuştur. 

VEYİS ATEŞ’İN GAZETECİLİK KARİYERİ 

Öğrencilik dönemlerinden itibaren radyo alanına ilgi duyan Ateş, daha sonra Cem Vakfı'na ait olan Cem Radyo'da bir sene çalıştıktan sonra 2006 yılında ise TVNET kanalında çalışmaya başlamıştır. Burada çalışırken ana haber sunuculuğunun yanı sıra çeşitli programlar da sunan Ateş, aynı zamanda özel bir okulda da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalışmaya devam etmiştir. 

2013 yılında ise Habertürk Televizyon kanalına geçiş yapan Veyis Ateş, 25 Ekim 2014 tarihinde de aynı kanalın Ankara temsilciliği görevini üstlendikten iki yıl sonra 15 Ocak 2016 tarihinde de Habertürk TV’nin Genel Müdürlüğü görevine getirilmiş ve görevine ise 2018 yılına kadar devam etmiştir. 

VEYİS ATEŞ NEDEN İSTİFA ETTİ? 

Veyis Ateş, 17 Haziran 2021 tarihinde ise hakkında bir iş adamından 10 milyon euro istediğine yönelik çıkan iddialar neticesinde HaberTürk TV’deki görevinden istifa ederek ayrılmıştır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!