Uşak yeni Valisi Turan Ergün kimdir? Turan Ergün kaç yaşında, nereli?

Uşak yeni Valisi Turan Ergün, internette araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazetesi'nde yayımlandı. Kararla bazı şehirlerin valisi değişti. Yayımlanan kararla Uşak yeni Valisi Turan Ergün oldu. Peki Uşak yeni Valisi Turan Ergün kimdir? Turan Ergün kaç yaşında, nereli?

Kimdir 12.05.2022, 11:06 12.05.2022, 11:11
Abone ol
Uşak yeni Valisi Turan Ergün kimdir? Turan Ergün kaç yaşında, nereli?

Uşak yeni Valisi Turan Ergün oldu. Bu haber sonrasında Turan Ergün internette araştırılmaya başladı. Resmi Gazete' de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı valiler değişti. Uşak şehrinde de vali değişikliği oldu. Uşak yeni Valisi Turan Ergün olarak ilan edildi. Peki Uşak yeni Valisi Turan Ergün kimdir? Turan Ergün kaç yaşında, nereli?

TURAN ERGÜN KİMDİR?

Turan Ergün, 1967 senesinde Sinop'ta dünyaya geldi. Turan Ergün, 1989 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Turan Ergün, 1992 senesinde Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Kütahya Çavdarhisar, Muş Varto ve Yozgat Akdağmadeni Kaymakamlık yaptı. 2002 senesinde Mülkiye Müfettişliği'ne, 2003 senesinde Mülkiye Başmüfettişliği'ne, 2016 senesinde Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı'na görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından inceleme ve araştırmalarda bulunması için 1994 senesinde 8 ay İngiltere'ye, 2009 yılında da 6 ay ABD'ye gönderildi.

UŞAK VALİSİ OLARAK ATANDI

Turan Ergün, 2008 senesinde Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü' nde yüksek lisans, 2013 senesinde Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden doktora eğitimini tamamladı. Ergün, 10 Haziran 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.  Turan Ergün, şu an Uşak Valisi olarak görevlendirildi.

Turan Ergün, evli ve 1 çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!