Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Şahap Kavcıoğlu aslen nereli?

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun hayatı merak ediliyor. Peki, Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcıoğlu kaç yaşında? Şahap Kavcıoğlu aslen nereli? Detayları haberimizde...

Kimdir 09.01.2022, 12:29 09.01.2022, 22:15
Abone ol
Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Şahap Kavcıoğlu aslen nereli?

Merkez Bankası'nın etkin olarak takip edildiği şu günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı olan Şahap Kavcıoğlu'nun da hayatı merak ediliyor. Vatandaşlar, Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcıoğlu aslen nereli? Şahap Kavcıoğlu kaç yaşında? gibi sorulara yanıt arıyorlar. Detayları haberimizde...

ŞAHAP KAVCIOĞLU KİMDİR?

Şahap Kavcıoğlu, 23 Mayıs 1967 yılında Bayburt'ta doğmuştur. Kavcıoğlu'nun  anne adı Naime, babasının adi ise Halit'tir. Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitiren Kavcıoğlu  daha sonra, İngiltere Hastings College'ta İşletmecilik üzerine master yaptı. Daha sonra Türkiye'ye dönen Kavcıoğlu, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını yaptı.

Eğitiminin ardından Esbank T.A.Ş.'de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde yer alan Kavcıoğlu, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanlığı, Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi ve  Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu üyeliği gibi görevlerde yer aldı.

Şahap Kavcıoğlu'nun, 'Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi' ve 'Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi' isimli yayımlanmış 2 kitabı ve çok sayıda yazısı bulunuyor. 26. Dönem AK Parti Bayburt Milletvekili seçildi. Şahap Kavcıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı görevini yürütüyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!