banner2

Rıza Akın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Rıza Akın öldü mü, neden öldü?

Usta oyuncu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi. Haberlerin ardından oyuncunun hayatı ve sağlık durumu merak konusu oldu. Peki Rıza Akın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Rıza Akın'ın sağlık durumu nasıl? İşte merak edilenler...

Kimdir 03.11.2022, 19:00 03.11.2022, 19:06
Abone ol
Rıza Akın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Rıza Akın öldü mü, neden öldü?

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi. Haberi Menderes Samancılar sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Son dakika haberinin ardından Rıza Akın'ın hayatı ve sağlık durumuyla ilgili araştırmalar yoğunlaştı.

Peki Rıza Akın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Rıza Akın'ın sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

RIZA AKIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Rıza Akın, 15 Eylül 1957 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Erzincanlı olan oyuncu, tiyatroya Adana Halkevi'nde ortaokul yıllarında başladı. Ankara'ya taşınan Akın, Ankara Birlik Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa adım attı. 

Tiyatroya ara verdikten sonra iletişim okuyan Akın, gazeteciliğe yöneldi. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nu kurdu ve 5 yıl sanat danışmanlığı yaptı. 2005'te ise Tayfun Pirselimoğlu'nun Kuartet isimli filmiyle beyaz perdeye geri döndü. 

Birçok yapımda rol alan oyuncu, 5 Nisan 2019 tarihinde Japon Miho Shimotashiro ile nikah masasına oturdu.

RIZA AKIN ÖLDÜ MÜ, NEDEN ÖLDÜ?

Rıza Akın ile ilgili paylaşım yapan Menderes Samancılar, "Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Ancak usta oyuncu hayatını kaybetti. Acı haberi Menderes Samancılar, "Canım kardeşim Rıza Akın'ı kaybettik" ifadeleriyle duyurdu.

Rıza Akın çin bugün Atlas Sineması'nda tören düzenlendi. Ünlü oyuncu, memleketi Adana'da toprağa verilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!