Porçay kimdir, kaç yaşında? Porçay neden ceza aldı?

Twitter'da 'freeporçay' etiketiyle gündem olan Porçay, neden ceza aldığı merak ediliyor. Youtuber ve sosyal medya fenomeni Porçay, yayınladığı video yüzünden yargılanıyordu.  Porçay hakkında mahkeme kararını verdi. Youtuber'a 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Peki Porçay kimdir, kaç yaşında? Porçay neden ceza aldı?

Kimdir 21.06.2022, 15:33
Porçay kimdir, kaç yaşında? Porçay neden ceza aldı?

Porçay, Twitter'da gündem oldu. Porçay, yayınladığı bir video yüzünden mahkemelik oldu. Mahkeme Porçay hakkında kararını verdi ve 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Bu olay sonrasında genç Youtuber, 'Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi'ne gidip teslim olacağım.' sözlerini paylaştı. Vatandaşlar bu olay üzerine internette Porçay hakkında arama yapmaya başladı. Peki Porçay kimdir, kaç yaşında? Porçay neden ceza aldı?

PORÇAY KİMDİR?

Porçay, tam adıyla Erkan Porçay Yotuber ve sosyal medya fenomenidir.

Porçay, 24 Kasım 1996 tarihinde doğdu. İstanbul'da doğan Porçay, üniversite eğitimine devam etmektedir.

18 Şubat 2021'de Rapçi Ezhel'in bir şarkısına çektiği parodi klibinde insanları uyuşturucu kullanımına özendirmek sebebiyle yargılandı ve hakkında 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası verildi.

Porçay, 6 Nisan 2015 tarihinde açtığı YouTube kanalında parodi ve kara mizah tarzındaki videoları ile tanınıyor.

Porçay'ın Youtube kanalında 1 milyona yakın abonesi bulunmaktadır.

Porçay'ın son albümü olan "Bozdu" ile müzik sektörüne dönüş yaptı.

PORÇAY NEDEN CEZA ALDI?

Porçay çektiği bir video parodi sebebiyle "Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek" suçlaması sonucu davalık oldu. Porçay, 18 Şubat 2021 tarihinde dört yıl iki ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkemede Porçay'ı üzen bir gelişme meydana geldi. Ünlü fenomen Erkan Porçay'a verilen 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası kararı mahkeme tarafından onandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!