İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk kimdir, kaç yaşında? İsmail Koncuk neden istifa etti?

İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettikten sonra Zafer Partisi'ne geçmişti. Bu partiden de istifa eden ve tekrar İyi Parti'ye dönen İsmail Koncuk gündem oldu. Peki, İsmail Koncuk kimdir, kaç yaşında? İsmail Koncuk neden istifa etti? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Kimdir 25.05.2022, 13:14 25.05.2022, 13:18
Abone ol
İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk kimdir, kaç yaşında? İsmail Koncuk neden istifa etti?

İsmail Koncuk, İYİ Parti'ye geri dönmesi sebebiyle gündem oldu. Rozeti Meral Akşener tarafından takılacak olan Adanalı siyasetçi hakkında merak edilen, "İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk kimdir, kaç yaşında? İsmail Koncuk neden istifa etti?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İSMAİL KONCUK KİMDİR?

 24 Mayıs 1959 yılında Adana'da doğan İsmail Koncuk, İsmail Koncuk Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümünden mezundur. Konya'da öğretmenlik görevine başlayan Koncuk, Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılında emekli olarak İYİ Parti'ye geçti ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen İsmail Koncuk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İSMAİL KONCUK İYİ PARTİ'DEN NEDEN İSTİFA ETMİŞTİ?

2018 Türkiye genel seçimleri sonucunda İYİ Parti'den Adana milletvekili olan İsmail Koncuk 16 Kasım 2020 tarihinde İYİ Partiden istifa etmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!