banner2

Devlet Denetleme Kurulu başkanı Yunus Arıncı kimdir, kaç yaşında? Yunus Arıncı biyografisi

KPSS skandalının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı verdi. DDK Başkanı Yunus Arıncı problemli bir durum olduğunu söyledi. Peki Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı kimdir, kaç yaşında? İşte Yunus Arıncı hayatı

Kimdir 03.08.2022, 19:38 03.08.2022, 19:48
Abone ol
Devlet Denetleme Kurulu başkanı Yunus Arıncı kimdir, kaç yaşında? Yunus Arıncı biyografisi

KPSS'de yer alan bazı soruların bir yayınevinin denemelerine ait sorularıyla aynı olduğu iddialarının ardından Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı verilmişti. DDK Başkanı Yunus Arıncı, açıklamasının ardından merak edilen isimler arasına girdi. Peki Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı kimdir, kaç yaşında? Yunus Arıncı hayatı ve biyografisi...

YUNUS ARINCI KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

20 Mart 1975 yıılında Ordu'nun Kumru ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kumru'da alan Arıncı, 1992 yılında Kumru İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 

1997'de Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Arıncı, 2000 yılında Müfettiş, 2007 yılında ise Başmüfettişliğe yükseldi. Daha sonra TÜBİTAK'ta Daire Başkanlığı yaptı.

Birçok ulusal ve uluslararası projelerde başkanlık yapan Arıncı, 31 Ekim 2016'da Borsa İstanbul Yönetim Kurulı üyesi oldu. Arıncı, evli ve 3 çocuk sahibidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!