banner2

Çiğdem Tunç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile bir döneme damga vuran Çiğdem Tunç'un son hali

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil ile yaptığı programla adından söz ettiren Çiğdem Tunç'un hayatı merak ediliyor. Peki Çiğdem Tunç kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile bir döneme damga vuran Çiğdem Tunç son hali nasıl?

Kimdir 11.02.2022, 14:03
Abone ol
Çiğdem Tunç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile bir döneme damga vuran Çiğdem Tunç'un son hali

Bir dönem televizyon camiasına damgasını vuran Çiğdem Tunç hakkında sosyal medya kullanıcıları araştırma yapıyor. Peki, Çiğdem Tunç kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile bir döneme damga vuran Çiğdem Tunç son hali nasıl? İşte merak edilen soruların yanıtları...

ÇİĞDEM TUNÇ KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

28 Haziran 1964'de İstanbul’da doğan Çiğdem Tunç, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo-TV Bölümünü bitirdi. 15 yıl boyunca bale eğitimi alan Çiğdem Tunç, profesyonel sanat hayatına İDOB'de balerin olarak başladı. Pek çok Sinema filminde ve müzikallerde başrollerde, yardımcı ve konuk oyuncu olarak rol almıştır. Birçok sinema, tiyatro, televizyon programı ve etkinliklerde oyuncu, sunucu ve seslendirmen olarak görev aldı. Televizyon kariyeri ise "Boğaziçinden", "Bizden size". "Teleskop" programlarında dans etmesi ile başladı. Çiğdem Tunç, 1995 yılında fotoğrafçı Hulki Mengü ile evlendi. 25 Mayıs 2007 tarihinde boşandı.Aranjörlüğünü Garo Mafyan'ın yaptığı "Biz İkimiz" isimli bir albümde Mehmet Ali Erbil ile birlikte çalışan Çiğdem Tunç aynı zamanda "Şiir, Şehir, İstanbul" projesinde şair Sunay Akın'ın şiirlerini okudu. 19 Aralık 2014 tarihinde vizyona giren "Vay Başıma Gelenler 2,5" adlı sinema filminde Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Metin Zakoğlu, Fatma Toptaş, Dilek Serbest, Esra Sönmezer, Volkan Keskin ve Mustafa Şen ile birlikte rol aldı.

ÇİĞDEM TUNÇ SON HALİ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!