banner2

Çağatay Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? Çağatay Ulusoy'un sevgilisi kim? Çağatay Ulusoy filmleri ve dizileri...

Kimdir 26.08.2021, 06:07 26.08.2021, 10:06
Abone ol
Çağatay Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Oyuncu Çağatay Ulusoy yaşadığı aşka dair ayrılık iddiaları nedeniyle sık sık gündeme geliyor. Kısa zaman önce online bir platform için son filmini çeken Çağatay Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? Çağatay Ulusoy'un sevgilisi kim? İşte tüm merak ettikleriniz...

ÇAĞATAY ULUSOY KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu olan Çağatay Ulusoy, üniversite eğitiminin ardından Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almaya başladı. Aynı zamanda oyuncu, Vahide Perçin ve Altan Gördüm'ün sahibi olduğu sanat okulunda da eğitim almaya devam etti.

ÇAĞATAY ULUSOY'UN FİLMLERİ VE DİZİLERİ

Best Model Of Turkey yarışmasında birinci seçildikten sonra tanınmaya başlayan Çağatay Ulusoy asıl çıkışını Show TV'de 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Adını Feriha Koydum isimli dizideki rolü ile yaptı. Oyunculuk kariyeri için çok iyi bir başlangıç olan bu dizide yakışıklı oyuncu, Emir Sarrafoğlu karakterine hayat verdi ve Hazal Kaya ile başrolü paylaştı.

Çağatay Ulusoy diziye devam ettiği sırada yine 2011 yılında Anadolu Kartalları filminde de başroldeydi. Anadolu Kartalları filminde hayat verdiği Üsteğmen Ahmet Onur karakteriyle büyük beğeni topladı.

Ulusoy, Star TV'de yayınlanan Medcezir isimli televizyon dizisinde Yaman Koper karakterini canlandırırken başrolü Serenay Sarıkaya ile paylaştı. 

Senaryosunu Yıldırım Türker’in yazdığı ve 25 Aralık’ta vizyona giren olan Delibal adlı sinema filminde Barış karakteri ile başrolü oynadı ve bu film sinemaseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy ilk reklam filmini Türkiye'de ünlü bir jean firması olan Mavi Jeans ile gerçekleştirdi ve 2016 yılı itibariyle aynı markanın yüzü oldu.

Daha sonra 19 Eylül 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan fenomen dizi İçerde'de başrol oyuncusu olarak oyunculuk kariyerinde bir adım daha attı. 14 Aralık 2018 tarihinde Netflix isimli online platforma çekilen Hakan Muhafız dizisiyle bugüne kadar olmadığı bir role bürünen oyuncu yine aynı platformda yayınlanan son filmi Kağıttan Hayatlar'da daha da farklı bir karaktere hayat verdi. Oyuncunun son filmi Kağıttan Hayatlar 2021 yılında yayınlandı.

ÇAĞATAY ULUSOY'UN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Çağatay Ulusoy, Medcezir isimli dizide başrolü paylaştığı rol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile uzun soluklu bir aşk yaşadı. Çiftin ayrılıklarının ardından yakışıklı oyuncu yine meslektaşı olan Duygu Sarışın ile beraberliğe başladı. Çift, sessiz sakin yaşadıkları aşkı üç yıldır sürdürüyor.

ÇAĞATAY ULUSOY'UN ALDIĞI ÖDÜLLER

42. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu
Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu
Magazin Gazetecileri Derneği 21. Altın Objektif Ödülleri - Drama Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
Türkiye Gençlik Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu
Elle Style Awards - Yılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu
5. Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri - En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncusu
9. Seul Uluslararsı Drama Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu Adayı - En İyi Drama Gümüş Ödül
Quality Of Magazine Dergisi 5. Yıl / Quality Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu
Oyuncular Sitesi - Yeni Sezon Prestij Anketleri - En İyi Erkek Oyuncu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!