banner2

Başak Özel kimdir, kaç yaşında? Başak Özel neden öldü, hastalığı neydi?

Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Başak Özel hayatını kaybetti. Oyuncunun vefat haberini Oyuncular Sendikası duyurdu. Peki Başak Özel kimdir, kaç yaşında? Başak Özel neden öldü? İşte Başak Özel biyografisi...

Kimdir 20.09.2022, 22:57 20.09.2022, 23:22
Abone ol
Başak Özel kimdir, kaç yaşında? Başak Özel neden öldü, hastalığı neydi?

Oyuncu Başak Özel, 51 yaşında hayata veda etti. Oyuncunun vefat haberini Oyuncuları Sendikası Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Ölüm haberinin ardından Başak Özel hakkında araştırmalar yoğunlaştı. Peki Başak Özel kimdir? Başak Özel neden öldü? İşte detaylar...

BAŞAK ÖZEL KİMDİR?

Başak Özel, 22 Mart 1971 tarihinde dünyaya geldi. Ankara Sanat Merkezi'nde tiyatro kursları alarak sanat hayatına başlayan Başak Özel, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare Tiyatrosu'nda oyunculuk kariyerinde ilerleme kaydetti. 

Bankaların çocuk tiyatrosu topluluklarında, Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu'nda görev yaptı. Sinema ve dizi filmlerinde de rol aldı. 

Kolpaçino, Umutsuz Ev Kadınları, Karadayı, Anne, Kurtlar Vadisi, Ihlamurlar Altında, Melekler Adası gibi yapımlarda rol aldı. 

BAŞAK ÖZEL NEDEN ÖLDÜ?

Oyuncular Sendikası'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Meslektaşımız Başak Özel hayatını kaybetti. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Çok üzgünüz. Başımız sağ olsun." ifadeleri kullanıldı. Özel'in ölüm nedenine ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!