banner2

Aykut Sözeri kimdir? Seslendirme sanatçısı ve oyuncu Aykut Sözeri kaç yaşında neden öldü?

Aykut Sözeri hayatını kaybetti. Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Aykut Sözeri vefat haberi sonrasında vatandaşlar tarafından merak edildi. İnternette Aykut Sözeri kimdir araması yapmaya başladı. Peki Aykut Sözeri kimdir? Seslendirme sanatçısı ve oyuncu Aykut Sözeri kaç yaşında neden öldü?

Kimdir 27.04.2022, 11:24
Abone ol
Aykut Sözeri kimdir? Seslendirme sanatçısı ve oyuncu Aykut Sözeri kaç yaşında neden öldü?

Aykut Sözeri hayata gözlerini yumdu. Bu haber sonrasında vatandaşlar internette Aykut Sözeri'nin hayatını aramaya başladı. Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Aykut Sözeri araştırılıyor. Peki Aykut Sözeri kimdir? Seslendirme sanatçısı ve oyuncu Aykut Sözeri kaç yaşında neden öldü?

AYKUT SÖZERİ KİMDİR?

Aykut Sözeri, 1950 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Aykut Sözeri, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1969 senesinde mezun oldu. Daha öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatroları'nda oynayan Sözeri; Cüneyt Gökçer, Mahir Canova, Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı.

Aykut Sözeri, Ankara Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere devlet tiyatrolarının farklı bölgelerinde yönetmen ve oyunluk yaptı. Bu çalışmalarına emeklilikten sonra da "konuk sanatçı" olarak devam eden Sözeri, TRT'de uzun zaman seslendirme sanatçılığı yaptı. 
Aykut Sözeri, yerli ve yabancı birçok oyuncuyu seslendirdi. Asıl mesleği tiyatro oyunculuğu olan Sözeri, dizi ve filmlerde de rol aldı. Sözeri, tiyatro oyuncusu olan Cenk Sözeri'nin de babasıdır.

AYKUT SÖZERİ KAÇ YAŞINDA NEDEN ÖLDÜ?

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Aykut Sözeri, 72 yaşında hayatını kaybetti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!