banner2

Ayhan Aşan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ayhan Aşan şarkıları nelerdir?

Alişan ile Hayata Gülümse programına konuk olan Ayhan Aşan'ın hayatı merak konusu oldu. Peki, Ayhan Aşan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ayhan Aşan şarkıları nelerdir?

Kimdir 14.02.2022, 12:59
Abone ol
Ayhan Aşan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ayhan Aşan şarkıları nelerdir?

Sahnede olduğu esnada ailesinin trafik kazası geçirdiği haberini aldığını ifade eden Ayhan Aşan'ın açıklamaları magazin gündemine damga vurdu. Peki Ayhan Aşan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Alişan ile Hayata Gülümse konuğu Ayhan Aşan şarkıları nelerdir?

AYHAN AŞAN KİMDİR?

1968 yılında Balıkesir'de dünyaya gelen Ayhan Aşan, 8-9 yaşlarından itibaren özel olarak müziğe ilgi duydu ve o yaşlardan itibaren özel musiki dersi aldı. Birçok kez Türkiye genelinde yapılmakta olan ses yarışmalarına katılan Ayhan Aşan, 1987 tarihinde yapılmış olan Altın Lale Ses yarışmasıyla önemli bir başarı elde etti. Üç yıl Üsküdar Musiki Cemiyetinde Türk müziği konusunda eğitim gördü. 1992 yılında hayranıyla hayatını birleştiren Ayhan Aşan'ın eski eşi Selma Aşan, 2008 yılının temmuz ayında mahkemeye başvurarak, 17 yıllık kocasının 8 yıl önce 2 çocuğu ile birlikte kendisini terk ettiğini ve başka bir kadınla yaşamaya başladığını ileri sürdü.

Ayhan Aşan, 1968 yılında Balıkesir'de doğdu. 8-9 yaşlarından itibaren özel olarak müziğe ilgi duydu ve o yaşlardan itibaren özel musiki dersi aldı. Defalarca Türkiye genelinde yapılmakta olan ses yarışmalarına katılan Ayhan Aşan, 1987 tarihinde yapılmış olan Altın Lale Ses yarışmasıyla önemli bir başarı elde etti.

Üç yıl Üsküdar Musiki Cemiyetinde Türk müziği konusunda eğitim gördü. 1992 yılında hayranıyla hayatını birleştiren Ayhan Aşan'ın eski eşi Selma Aşan, 2008 yılının temmuz ayında mahkemeye başvurarak, 17 yıllık kocasının 8 yıl önce 2 çocuğu ile birlikte kendisini terk ettiğini ve başka bir kadınla yaşamaya başladığını ileri sürdü. İkilinin yıllar süren boşanma davası kısa bir süre önce sonuçlandı.

AYHAN AŞAN ŞARKILARI NELERDİR?

Ayhan Aşan; Ben Sana Yandım, Düşmez Kalkmaz Bir Allah, Ah Bu Gecelerde, Sen de Mi?, Kırgınım Sana, Faydasız, Yalancı, Leyla, Kimi Yakacaksan, Vur Oynasın, Çok Zalim, Sağım Solum Yalan, Unutamazsın, Git Git gibi çok sayıda eseri seslendirmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!