banner2

Asım Balcı kimdir, nereli? Asım Balcı hangi görevde?

Asım Balcı kimdir, nereli? Asım Balcı hangi görevde? soruları araştırılmaya başladı. Son zamanlarda gündemde yer alan isimlerden olan Asım Balcı'nın hayatı ve biyografisi araştırılıyor. İşte Balcı'nın hayatı...

Kimdir 27.01.2023, 12:54
Abone ol
Asım Balcı kimdir, nereli? Asım Balcı hangi görevde?

Türkiye gündeminde adı sık sık geçmeye başlayan Asım Balcı hakkında araştırmalar yapılıyor. Vatandaşlar birçok yerde adı geçen Asım Balcı'nın hayatı hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Peki Asım Balcı kimdir, nereli? Asım Balcı hangi görevde?

ASIM BALCI KİMDİR? 

1971 yılında Çorum'un Osmancık ilçesinde doğan Asım Balcı, AK Partili belediye başkanıdır. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Balcı, yüksek lisans eğitimini Kentucky Üniversitesi'nde almış doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde yapmıştır. Balcı evli ve 2 çocuk sahibidir. 

ASIM BALCI HANGİ GÖREVDE? 

Diğer yandan Asım Balcı hangi görevde sorusu vatandaşların çokça merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Asım Balcı, Muğla ve Selçuk Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 

2003-2007 yılları arasında ise dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın danışmanı oldu. 2019 yılına kadar devlet kademelerinde birçok görevde bulunan Balcı AK Parti'nin Altındağ Belediye Başkanlığı'na aday oldu. Yerel seçimleri kazanan Asım Balcı, 2019 yılından bu yana Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!