banner2

Alim Karaca kimdir? Alim Karaca kaç yaşında, nereli ve hangi partili?

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi partili? İşte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın hayatı ve biyografisi.

Kimdir 02.09.2021, 00:55 02.09.2021, 10:23
Abone ol
Alim Karaca kimdir? Alim Karaca kaç yaşında, nereli ve hangi partili?

2019 yılından itibaren Fethiye Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve bir vatandaşla yaşadığı küfür skandalı ile Türkiye gündemine yerleşen CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın hayatına ve siyasi kariyerine dair ayrıntılar herkes tarafından merak edilmektedir. Peki Alim Karaca kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi partili?  

İşte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkında merak edilen tüm ayrıntılar... 

ALİM KARACA KİMDİR? 

09 Temmuz 1973 tarihinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya gelen Alim Karaca, ilkokulu doğduğu Fethiye’de, orta ve lise öğrenimlerini ise İstanbul'da tamamlamıştır.  

Ardından lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayarak mezun olan Karaca, siyasi kariyerine ise henüz lise öğrencisi olduğu dönemlerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Gençlik Kolları’nda başlamıştır.  

Daha sonra Fethiye’ye geri dönen Alim Karaca, 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Kumluova Belediye Başkanlığına seçilerek bu görevini 2014 yılına kadar sürdürmüştür. 

ALİM KARACA NE ZAMAN FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ? 

Karaca, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde ise CHP’den Fethiye Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. 

Alim_Karaca_kimdir

Fethiye Belediye Başkanı olarak görevine halen devam etmekte olan Alim Karaca, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!