banner2

Ahu Tuğba kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ahu Tuğba ve Meriç Erkan evli miydi?

Meriç Erkan'ın son halinin gündem olması ile sosyal medya kullanıcıları Ahu Tuğba'yı da araştırır oldu. Peki, Ahu Tuğba kimdir, kaç yaşında? Ahu Tuğba ve Meriç Erkan evli mi? Ahu Tuğba'nın sevgilileri...

Kimdir 11.02.2022, 10:57
Abone ol
Ahu Tuğba kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ahu Tuğba ve Meriç Erkan evli miydi?

Sinema oyunculuğunda gösterdiği başarısının yanında özel hayatı ile de çok konuşulan Ahu Tuğba, sosyal medyanın gündemine gelen isimlerden biri oldu. Ahu Tuğba'nın eski sevgisi Meriç Erkan yaşam tarzını, adını ve hayatını değiştirdi, hal böyle olunca magazin dünyasında gözler Ahu Tuğba'ya çevrildi. İşte Ahu Tuğba hakkında merak edilenler...

AHU TUĞBA KİMDİR?

Ahu Tuğba ya da gerçek adıyla Tuğba Çetin 13 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul'da doğdu. Ahu Tuğba, İstanbul Yeşilköy'de varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. İstanbul Amerikan Kız Lisesi, Robert Lisesi'nin kızlar bölümünden mezun oldu. Yönetmen Metin Erksan'ın Beyoğlu'nda gezerken görüp film çekme teklifi ile sinema hayatı başladı. Henüz ortaokuldayken sinema dünyasına girdi. Kanada'da Concordia Üniversitesi'nin İngiliz Dili bölümündeki öğrenimini yarım bıraktı. 1970'lerin sonlarından itibaren Türk sinema dünyasında tanınmaya başladı. 1980'lerin başlarında üne kavuştu ve 80'li yıllarda Türk sinemasının cinsellik ve yetişkin sembollerinden biri oldu. Genellikle hayat kadını, uyuşturucu bağımlısı fakat kalbi temiz karakterlere hayat vermiştir. Erkekçe dergisine pozlar vermiştir. Gazino sanatçısı olarak çeşitli gösteriler yaptı. 1987 yılında müzik albümü yaptı.

AHU TUĞBA EVLİ Mİ?

Ahu Tuğba hayatı boyunca toplam 10 kez evlilik yapmıştır. İkinci evliliğini 1981 yılında Mustafa Ulusoy ile yapmıştır. 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı doktor Timmy Alejtanij ile yaptığı evliliğinden kendisi gibi "Ahu" (Ajelbegü Ahu Anjelik Alejnatij) adında 11 Kasım 1993 doğumlu bir kız çocuğu vardır.

AHU TUĞBA ŞU AN NE YAPIYOR?

Ünlü isim uzun bir zamandır Miami'de kızı ile birlikte yaşıyor. Ahu Tuğba, aynı zamanda İstanbul'un Osmanbey semtinde Guantenamera adlı gece kulübünün sahibidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!