banner2

Tuvaletleriniz sık sık kireçleniyor mu? Beyaz sirke ve karbonat ile kireç sorununa son verin!

Her gün birkaç kez kullanılan tuvaletler, evde temizliğine en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Tabi ortak kullanım noktası olan bu alan ne kadar temizlense de zamanla kireçlenebiliyor. Tuvaletlerdeki kireci yok etmek için ise karbonat, beyaz sirke ve çay ağacı yağı kullanımı temizlik uzmanları tarafından tavsiye ediliyor.

Hayat 27.09.2022, 20:38
Abone ol
Tuvaletleriniz sık sık kireçleniyor mu? Beyaz sirke ve karbonat ile kireç sorununa son verin!

Tuvaletlerdeki kireç nasıl ortadan kaldırılır? Tuvaletlerde kireçlenmeye doğal yöntemlerle nasıl müdahale edilir? İşte cevaplar...

Tuvaletler her gün temizlenmesi gereken yerlerden biri. Ancak bu günlük temizlik ihmal edilirse iş daha da zorlaşabiliyor. Zamanla oluşan kireç, tuvaletlerde kötü bir görüntüye sebep olabiliyor. Piyasada çok fazla kireç çözücü veya önleyici deterjan var ancak her şeyde olduğu gibi bu konuda da doğal olanı seçmek en doğrusu.

BEYAZ SİRKE, KİREÇ DÜŞMANI

Temizlik uzmanları, tuvalet temizliğinde kireçle mücadele etmek için kesinlikle beyaz sirke kullanımını öneriyor. Yarım bardak sodayı tuvalete dökün ve 15 dakika bekletin. Ardından, kabartma tozu ve üzerine beyaz sirke uygulayın. Yaklaşık 10 dakika sonra, klozeti bir fırçayla iyice ovalayın. 

LİMON SUYU İNATÇI LEKELERİ ÇIKARIR

Asidi aktive eden ve en inatçı kireç birikintilerini bile parçalayabilen bir reaksiyon olan uygulamaya rağmen hala herhangi bir kalıcı iz varsa, sifonu çektikten sonra limon suyu sıkın. Limon suyu da en inatçı lekelerin çıkarılmasına ve klozetin kokusunun giderilmesine yardımcı olabilir.

ÇAY AĞACI YAĞI DA TUVALET TEMİZLİĞİNDE KULLANILABİLİR

Bunun yanında iki büyük kepçe soda bikarbonat ve bir büyük kepçe sitrik asit de tuvalet kireçlerinden ve inatçı lekelerden kurtulmak için önemli bir alternatif. Çay ağacı esansiyel yağı da konularak ortaya çıkarılan bu karışımı doğrudan tuvalete dökmek yeterli olacaktır. 20 dakika bekletip sifon çekildiğinde lekelerin kaybolduğu görülür.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!