banner2

Masterchef Bigadiç Güveci nasıl yapılır? Oğlak Güveci malzemeleri neler? Bigadiç Güveci tarifi ve malzemeleri

Masterchef 15 Eylül'de Balıkesir'de haftanın dış oyunu gerçekleştirildi. Birbirinden güzel lezzetlerin yapıldığı yarışmada mavi ve kırmızı takımdan Bigadiç Güveci yapmaları istendi. Bigadiç Güveci nasıl yapılır, tarifi ne? Oğlak Güveci tarifi ve malzemeleri..

Hayat 15.09.2022, 21:48 15.09.2022, 22:13
Abone ol
Masterchef Bigadiç Güveci nasıl yapılır? Oğlak Güveci malzemeleri neler? Bigadiç Güveci tarifi ve malzemeleri

Masterchef'in 15 Eylül'de yayınlanan yeni bölümünde Balıkesir Erdek'te haftanın dış oyunu gerçekleştirildi. Mavi ve kırmızı takım haftanın son dokunulmazlık oyununda kıyasıya mücadele etti. Birbirinden güzel lezzetlerin yapıldığı yarışmada Bigadiç Güveci merak konusu oldu. Bigadiç Güveci'nin nasıl yapıldığı araştırılıyor. Peki Bigadiç Güveci nasıl yapılır, tarifi ne? Bigadiç Güveci yapılışı ve tarifi...

BİGADİÇ GÜVECİ MALZEMELERİ

- 1 oğlak but

- 3 tane orta boy soğan

- 2 tane kapya biberi ya da çarliston

- 5 adet domates (kabukları soyulmuş)

- 1 tatlı kaşığı tuz, kekik, karabiber, kırmızı toz biber

BİGADİÇ GÜVECİ TARİFİ VE YAPILIŞI

But istenilen büyüklükte parçalanır. Güvecin içine en alta soğanlar doğranarak yerleştirilir. Üstüne kapya biberler, ardından etler dizilir. En üste doğranmış domatesler ilave edilir ve baharatlar eklenir.

200 derece önceden ısıtılmış fırında pişirilir. 20-25 dakika sonra (et suyunu salınca), ısı 180 dereceye düşürülür ve yavaş yavaş 1 saat daha pişirilir.

Afiyet olsun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!