banner2

Uzaya giden ilk Türk kim olacak? Uzaya giden Türk belli oldu mu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzay yolculuğu yapan ilk Türk'ün belli olduğunu söyledi. Bunun üzerine vatandaşlar arama motorlarında, Uzaya giden ilk Türk kim olacak? Uzaya giden Türk belli oldu mu? soruları yanıt arıyor. İşte detaylar...

Gündem 25.01.2023, 17:05 25.01.2023, 17:14
Abone ol
Uzaya giden ilk Türk kim olacak? Uzaya giden Türk belli oldu mu?

Sosyal medyada uzaya gidecek olan ilk Tük kim olacak sorusu viral oldu. Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gidecek ilk Türk uzay yolcusu adayları netlik kazandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin açılış töreninde konuşması üzerine, vatandaş arama motorlarında, Uzaya giden ilk Türk kim olacak? Uzaya giden Türk belli oldu mu? sorularına yanıt arıyorlar. 

UZAYA GİDEN İLK TÜRK KİM OLACAK?

Uzay yolculuğu yapan ilk Türk'ün netleştiğini belirten Mustafa Varank, yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu isimleri kamuoyu ile paylaşacağını dile getirdi.

Mustafa Varank, "Türkiye, yüzüncü yılında bir vatandaşını uluslararası uzay istasyonuna gönderecek ve bir Türk vatandaşı ay yıldız al bayrağımızı Uzay İstasyonu'nda en güzel şekilde temsil edecek. O da hayırlı uğurlu olsun diyorum." açıklamasında bulundu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!