banner2

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasan Karakaya mesajı: Muhalefet nal toplar nal

Son dakika haberleri... Hasan Karakaya'yı Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şimdi muhalefet var ya hani bunların hepsi Hasan kardeşimin arkasından nal toplar nal. Tetikçilere de eyvallah etmeyen bir polemik üstadıydı. Zorbaların maskesini düşüren gerçek bir muharrirdi.' ifadelerini kullandı.

Gündem 31.12.2021, 15:15 31.12.2021, 16:08
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde "Vefatının 6. Yıl Dönümünde Hasan Karakaya'yı Anma Programı"na iştirak etti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

'DÜNYAMDA 2 KALEM BENİ ÇOK ETKİLEMİŞTİR'

Bugün, basın dünyamızın mümtaz bir ismini, bir yiğit gazeteciyi anmak üzere buradayız. Hasan Karakaya kardeşimizi ebedi aleme uğurlayalı tam 6 yıl oldu. Hasan Karakaya kardeşimiz kaleminin ciddi manada silahşörüydü. Vefatının 6. yılında basınımızın bu cesur kalemini burada bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Hasan Karakayı'yı burada bir kez daha rahmetle anıyorum. Rabbim Hasan kardeşimizden razı olsun, mekanını cennet eylesin. Dünyamda 2 kalem var ki beni çok etkilemiştir. Bir üstad Necip Fazıl Kısakürek, diğeri de Hasan Karakaya. Bunlar kalemleriyle malum cephelere her zaman korku salmışlardır. Ama korkmamışlardır. Son nefesini Resulü Ekrem efendimizin şehrinde vermekle müşerref oldu.

'DARBECİLER KALEMİNİ ESİR ALAMAMIŞTIR'

Hasan kardeşimizin de dediği gibi esas mesele, şan-şöhret-makam sahibi olmak değildir. Mesele milletimizin 'Allah Razı Olsun' duasına layık olmak geri de hayırla yad edilecek bir miras bırakmaktır. Hasan Karakaya 3 kuruşluk dünya menfaati için zulmü alkışlayanlardan olmamıştır. Halkın ve Hakkın sesi olmuştur, darbeciler kalemini esir alamamıştır. Karakaya linç edilmek pahasına milletin değerlerini savunmuştur. Zulmü alkışlayanlardan asla olmamıştır. Ne söylemişse hesapsız söylemiş, adam gibi adam olmuştur.

'MUHALEFET NAL TOPLAR'

Şimdi muhalefet var ya hani bunların hepsi Hasan kardeşimin arkasından nal toplar nal. Tetikçilere de eyvallah etmeyen bir polemik üstadıydı. Zorbaların maskesini düşüren gerçek bir muharrirdi. Üstad diyor ki... Ayasofya açılacak. Ayasofya açılacak. Bir gün Ayasofya açılacak. Elhamdülillah açıldı. Hamdolsun bizlere nasip oldu.

'DARBENİN PRANGALARINI TEK TEK PARÇALADIK'

Burada sizlerle acı da olsa bir hakikati paylaşmak istiyorum. Tek parti zihniyetinin her 10 yılda bir tekrarlanan darbeler vasıtasıyla milletin iradesine vurduğu prangaları tek tek parçaladık. Milletin tepesinde duran ne varsa milletimizle birlikte hepsini çöp sepetine attık. Millete parmak sallayanlar milli iradeyi yok sayanlar bizim dönemimizde önce milletimizin vicdanında sonra da bağımsız Türk mahkemelerinde mahkum oldular. Demokrasiye karşı darbecilerin yanında saf tutanlar yine bizim gayretimiz ve milletimiz sayesinde siyasetten tasfiye edildiler. Milletin inancıyla kavga edenler çıksa da artık bunun hiçbir hükmü kalmamıştır. 2023'e giden süreçte medyamızın bu iç hesaplaşmayı da yapacağına, bu habis zihniyetten kendisini bir an önce kurtaracağına inanıyorum.

HASAN KARAKAYA KİMDİR?

Akit Gazetesi Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya 1957 yılında Manisa’da doğdu. Yükseköğretimini gazetecilik alanında yapan Karakaya sırasıyla Başkent Gazetesi, Milli Gazete, Türkiye Gazetesi, Cuma Dergisi, Vakit ve Yeni Akit gazetelerinde çalıştı. Karakaya Nisan 2013’te ‘akil insanlar’ listesinin Ege Bölgesi’nden girmişti. Hasan Karakaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gezisine katılmak üzere Suudi Arabistan'da bulunduğu 30 Aralık 2015'te Medine'de kalp krizi sonucu 58 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi 1 Ocak 2016'da Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!