banner2

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi: Kılıçdaroğlu'nun niyeti görüşmek değil şov yapmaktı

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, Halk TV yayınında yaptığı açıklamada ''Kemal Bey keşke randevu alsaydı, biz de orada olsaydık. Biz de görüşmek isterdik. Kemal Bey bizim orada olmadığımız bir zamanı tercih etti. Niyeti görüşmek değil şov yapmaktı herhalde.'' dedi.

Gündem 18.05.2022, 08:54 18.05.2022, 10:15
Abone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürpriz bir çıkışıyla yeniden gündem olan SADAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi Halk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''KILIÇDAROĞLU'NUN NİYETİ ŞOV YAPMAKTI''

Kılıçdaroğlu'nun niyetinin şov yapmak olduğunu belirten Melih Tanrıverdi, ''Kemal Bey keşke randevu alsaydı, biz de orada olsaydık. Biz de görüşmek isterdik. Kemal Bey bizim orada olmadığımız bir zamanı tercih etti. Niyeti görüşmek değil şov yapmaktı herhalde. O gün çok yorgun ve bitkin vaziyetteydik. Ali Bey, şirkete geldiğinde ne oluyor diye bakmak için dışarı çıkmış. Engin Altay'a ''Neden randevu almadınız?'' diye soruyor'' dedi. Kameralar açık, telefonlar açık gelmişler ziyarete. Bu misafirlik değil, şov yapmak. Verdiğimiz hizmetler, hukukçular tarafından detaylı inceleniyor. Biz nereye basıp nereye basmamız gerektiğini biliyoruz. Biz bir ülkeye hizmet vereceğimiz zaman o ülkenin silahlı kuvvetlerine iletilmek üzere Dışişleri Bakanlığı’na ve Milli Savunma Bakanlığı’na bilgi veriyoruz. Vermeyin denilse vermiyoruz'' ifadelerini kullandı.

''KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İSTERİM''

Melih Tanrıverdi, ''Kılıçdaroğlu’ndan randevu alıp kendinizi ifade etmek ister misiniz?'' sorusuna ''İsterim ama önce bize ‘terörist yetiştiriyor’ dediği sözleri var ya, onları geri alacak veya ispat edecek.'' şeklinde yanıt verdi.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Tanrıverdi, seçim güvenliğine ilişkin ''Türkiye’de seçim güvenliğini tehlikeye atacak bir çalışmamız yok. Seçmenin müsterih olması gerekiyor. Aklımızdan böyle bir şey geçmiyor. Böyle bir şey yapmak gibi bir niyetimiz yok. Bizden böyle bir şey beklemeyin. 2023 seçimlerinde böyle bir şey olmayacak'' dedi.

''SEDAT PEKER'İ İYİ KEKLEMİŞLER''

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili de konuşan Melih Tandırverdi, ''Sedat Peker bir itirafta bulunuyor. Kendi götürdüğüm tırların içinde bu malzemeler vardı. Bir kısmını El Nusra'ya teslim edildi. Biz Suriye muhalefeti ile El Nusra ile terör örgütleri ile çalışmadık, çalışmayız. ÖSO dahil.Sedat Peker, SADAT'tan randevu talep ediyordu. Randevu talebini kabul etmedik. Davet etti, davetini kabul etmedik. Bizim organize suç örgütü lideri ile ne işimiz olabilir ki? Biz anarşist değiliz. Bizim ekibimiz TSK'nın onurlu subaylarından oluşuyor. Sedat Peker bize ''Benimle resmi olarak görüşmek istemiyorsunuz. Ben düğüne davetliyim, siz de gelin. Düğünde denk gelmişsiniz gibi yapalım'' diyordu. Benim tahminim Sedat Peker'i 'iyi keklemişler, biz SADAT'tan geliyoruz' diye''

''SURİYE'YE HİÇ HİZXMET PAKETİMİZ OLMADI''

Tanrıverdi, SADAT yöneticilerinin İslam Birliği yönündeki geçmiş ifadeleri için "Türkiye'nin medeniyet coğrafyası belli. Burada konumlanan şey Avrupa karşıtlığı değil. Burada önemli olan Türkiye'nin dost ve müttefik ülkelerine bunu yapmak. Bazı ülkelere yönelik dışlayıcı tavırlarda bulunmak doğru değil. Hizmet tekliflerimizi 60 civarı ülkeye verdik. 20-25 tanesine şimdiye kadar proje ürettik. Suriye'ye hiç hizmet paketimiz olmadı, Suriye'deki muhaliflerine de bir donatı hizmetimiz de olmadı. Libya'da 2013'te çeşitli projeler geliştirdik. Erdoğan açıklamayı yaptığında Hafter'e karşı mücadele ederiz diye ümitlenmiştik'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!