DOLAR
13.72 0.41
EURO
15.57 0.38
ALTIN
786.58 1.29
BIST
1,910.41 1.61

Meteoroloji son dakika diyerek uyardı: Türkiye kara ve sağanak yağmura teslim olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika verilerine göre Türkiye bugünden itibaren kar ve sağanak yağışların etkisi altına girecek. İşte, bölge bölge hava tahmin raporu...

Gündem 22.11.2021, 08:55 22.11.2021, 11:17
Meteoroloji son dakika diyerek uyardı: Türkiye kara ve sağanak yağmura teslim olacak

Meteoroloji hava tahmin raporu Türkiye'nin bu haftaki hava durumuna karşı uyarı veriyor. Ülke genelinde sağanak yağmurlar ve kar yağışının yanında sis de etkili olacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güney ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere Sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirlendi.Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin yaptığı son dakika uyarıları ve hava durumu tahmin raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan 5 günlük Hava Durumu raporuna göre yarından itibaren Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor. Yarın batı bölgelerde başlayan yağışlar çarşamba günü tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz'de sağanak, Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve Kar şeklinde olacak.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinin çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

kar

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu, zamanla kıyılarının parçalı ve çok bulutlu, Muğla çevrelerinin öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, Antalya'nın batı kesimlerinin öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!